27 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Ekim 2010 Perşembe 07:48

Vali'den Belediye Başkanına Fırça

Isparta Hayvanları Koruma Kurulu Toplantısı'na sadece 4 belediye başkanı katılım gösterince Vali Ali Haydar Öner sitem etti.
Validen Belediye Başkanına Fırça

Vali Öner, "Vali burada ama diğer ilgililer yok. Bu konu benim için önemli diğer ilgililer için önemsiz mi?" diye sordu.

Hayvanları Koruma Kurulu Toplantısı'na belediye başkanlarının ilgisiz kalması Isparta Valisi Ali Haydar Öner'i kızdırdı. Çok yoğun programı olmasına rağmen kendisinin bu toplantıya katıldığını belirten Vali Öner, "Bu konu diğer ilgililer için önemsiz mi?' dedi.

Valilik Göl Toplantı Salonunda yapılan 'Hayvanları Koruma Kurulu' toplantısına Vali Ali Haydar Öner Başkanlık yaptı. Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Çevre ve Orman İl Müdürü Tayfun Büyükküpçü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Rahmi Ulu, Tarım İl Müdür Vekili Taner Gökdoğan'ın katıldığı toplantıya başkanlık düzeyinde Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram, Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Büyükgökçeli Belediye Başkanı Mehmet Akar, Uluğbey Belediye Başkanı Hüseyin Köse katılırken, Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hamdi Balcı'yı temsilci olarak toplantıya gönderdi.

"40 İŞİM VARDI YİNE DE GELDİM"
Belediye başkanlığı düzeyinde katılımın az olduğunu gören Vali Öner; "Burada şunu vurgulamak istiyorum, bu toplantıya herkes kendi kurumu adına katılması gerekirdi. Konuya verilen önem bakımından böyle önemli bir toplantı temsilcilikle olmaz. Benim bugün 40 tane görevim vardı, ama geldim. Bu konu Vali için önemli, diğer ilgililer için önemsiz mi? Kanun hepimize görev vermiş. İsteyen yapar, istemeyen yapmaz diye bir şey söz konusu olamaz. Yani bu toplantıya 5 belediye başkanının katılmasını üzüntüyle karşılıyorum. Halbuki bu konu belediyelerimiz açısından çok önemli bir konu" dedi.

GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ AÇILACAK
Toplantıda, Isparta merkezde Orman Bölge Müdürlüğü sahasına giren dinamit deposu yanındaki alana 'Geçici Hayvan Bakımevi', Yalvaç ve Eğirdir belediyelerince Geçici Hayvan Bakımevleri kurulmasına karar verildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR