24 Haziran 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Ekim 2017 Perşembe 14:15

Vatandaş Diyor ki; Duraklar Ne Oldu?

Vatandaş Diyor ki; Duraklar Ne Oldu?
Vatandaş Diyor ki; Duraklar Ne Oldu?

Vatandaşlar, Belediye tarafından 30 Ağustos Zafer Konseri öncesinde yerlerinden sökülen Otobüs Duraklarının tekrar yerlerine konulmasını istiyor.

Şehrin en işlek merkezi konumundaki Kaymakkapı Meydanından geçen veya otobüs bekleyen vatandaşlar bugünlerde sıkıntılı. Zira, 29 Ağustos tarihinde meydandan kaldırılan Otobüs Duraklarının bir bölümü hala yerinde değil.

OTOBÜS DURAKLARI KALDIRILDI
VE BİR DAHA YERİNE KONULMADI
Söz konusu duraklar 29 Ağustos tarihinde kaldırıldı. İlk etapta, reyonların kaldırılması Belediye tarafından bir gün sonra yani 30 Ağustos’ta Kaymakkapı Meydanında düzenlenen ve Sanatçılar Emel Sayın ile Ahmet Özhan’ın katıldığı ’30 Ağustos Zafer Konseri’ için yapıldığı sanıldı. Ancak, söz konusu konser organizasyonunun ardından bir aşı aşkın zaman geçmesine rağmen, kaldırılan duraklar geri getirilmedi.

“HEM ISLANIYORUZ,
HEM TAKILIYORUZ”
Durakların bir an önce yerlerine monte edilmesini isteyen vatandaşlar; “Durakların sökülüp götürülmesi nedeniyle burada otobüs beklerken, kış aylarının geldiği ve havaların soğuyup yağışların başladığı şu günlerde otobüs beklerken ıslanıyoruz. Öte yandan, durakların söküldüğü yerdeki demirler veya beton parçaları orada kaldığı için gelip geçerken takılıp düşme tehlikesi yaşıyoruz. Onun için, durakların tekrar aynı yerine monte edilmesini Belediye’den talep ediyoruz” dediler.

MISIRCILAR DA KALDIRILMIŞTI
Bilindiği gibi; aynı otobüs durakları gibi hemen durakların arka bölümünde sabit şekilde duran Mısır Satış Reyonları da aynı gün kaldırılmış ve bunun üzerine, Kaymakkapı Meydanında daha önce sıralı haldeki satış reyonlarında mısır satan mısırcılar, reyonların kaldırılması üzerine tekerlekli seyyar satış reyonları ile Kaymakkapı Meydanının çeşitli yerlerine konuşlanarak satışlarını yapmak zorunda kalmışlardı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR