18 Temmuz 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Haziran 2018 Çarşamba 07:24

Vatandaşa Hizmet Değil Yandaşa Himmet Sağladılar

Vatandaşa Hizmet Değil Yandaşa Himmet Sağladılar
Vatandaşa Hizmet Değil Yandaşa Himmet Sağladılar

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Mustafa Şimşek, iktidar partisinin Isparta’da vatandaşa hizmet değil, yandaş müteahhitlere himmet sağladığını ileri sürdü.

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Mustafa Şimşek, “Devlet bir bekadır. Yani gelecektir. Ancak devlet şu anda geleceği belirsizleşmiş tıkanma noktasına gelmiştir. İşsizlik, terör, toplumdaki ötekileştirme, OHAL gibi engelleri kaldırıp toplumsal uzlaşmayı sağlamak zorunludur. Artık devlet parlamentodan değil, saraydan yönetiliyor. Hiçbir güç bunu engelleyemiyor. Çiftçilerin banka borcu seksenaltı trilyona dayanmış, yüzbin esnaf kepek kapatmış, dokuzyüz seksen bin kişinin evi haciz edilmiş, bir yılda altıyüz otuz bin altıyüz atmış kişi elektrik borcunu ödeyememiş, yüzalmış bin kamu çalışanı işten atılmış, yüz yedibini işten çıkarılmış, Direniş ve eylemcilerin yüzüne yedi yılda altıyüz otuz ton biber gazı sıkılmış” dedi.

Isparta halkının hayat standartlarında bir değişiklik olmadığını kaydeden Şimşek, “Isparta halkının hayat standardında bir değişiklik göremiyoruz. İktidar partimizin yetkilileri Isparta’ya yapmış oldukları “sözde yatırımları” açıklarken Sizlere Türkiye’nin en büyük hastanesini yaptık, alt geçitler, otoyollar, sağlık ve milli eğitimle ilgili sizlere akıllı binalar yaptık diyorlar ama vatandaşın durumu aynı, hayat standartı aynı vatandaş ucu ucuna yaşıyor. Yapılan beton binalar şantiye değil rantiye içindir. Isparta’ya yatırım, üretim, istidama yönelik fabrika atölye, tesis gibi yatırımlar yerine tüketime yönelik hazırcılığa işsizliğe yönelik yatırımlardır bütün bunlar. Hükümet vatandaşa hizmet değil yandaş müttehitlere Isparta’dan bütçe sağlıyor. Isparta’da ihracat büyüdü deniliyor, tarım sektörü büyüdü deniliyor ama madalyonun öbür yüzünde çalışabilir yaştaki tarım nüfusu toprağını hızla terk ediliyor. Tasarruflar Isparta’da kalmayıp başka illere gidiyor. Türkiye’de devlet yatırımı fabrikası olmayan tek İl Isparta’dır. Isparta’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yararlanarak yaşayan yüz doksan bin kişi var. Bu vakıf gulabalara dokuz trilyon yardım yapılıyor. Öz kaynaklarını yaratamayan Isparta’nın ekonomisini esnaf, öğrenci ve memur döndürüyor” ifadelerini kullandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR