20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Ağustos 2012 Cuma 18:04

Ve GÜLKÖY Satıldı...

Iyaş iştiraki olarak çalışan Gülköy Et Entegre tesisleri satıldı. Gülköy Et Entegre tesislerinin satışı ile ilgili açıklama yapan Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol tesisin yeni sahibinin Ahmet Eski olduğunu söyledi.
Ve GÜLKÖY Satıldı...

Iyaş iştiraki olarak çalışan Gülköy Et Entegre tesisleri satıldı. Gülköy Et Entegre tesislerinin satışı ile ilgili açıklama yapan Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol tesisin yeni sahibinin Ahmet Eski olduğunu söyledi. 

IYAŞ yönetim kurulu başkanı açıkladı gülköy satıldı.

İŞTE AYRINTILAR ;
yaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol Gülköy Et Entegre tesislerini sattıklarını açıkladı. 2004 yılından beri IYAŞ bünyesinde hizmet veren Gülköy Et Entegre tesislerinin artık Ahmet Eski’nin olduğunu söyleyen Şenol, “IYAŞ olarak bu işletmenin çok sayıda taliplisi olmasına rağmen Ispartalı biri isimde kalması üzerinde durduk. Bu işletmenin Isparta’da kalmasını Ispartalı biri tarafından işletilmesini istedik.

Sayın Eski, aynı zamanda hayvancılık mesleğinin içinden geliyor. Bu bakımdan isabetli bir karar verdik. Gülköy aynı kalite ve standartlarda üretimine devam edecektir. Biz de kendisinden ürün almaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Şenol, tesisin neden satıldığına ilişkin soruyu yanıtlayarak “Tesis asıl faaliyet alanımız olan perakende sektörünün dışında kalıyordu. Perakende sektörüne ağırlığımızı tam anlamıyla vermek istedik” dedi. Şenol, 1.5 milyon TL’ye mal olan tesisleri 6 milyon 200 bin TL’lik bir rakama satarak iyi bir kar elde ettiklerini söyledi. Şenol, ayrıca OSB’de 10 bin metre karelik bir alan satın aldıklarını da belirterek, buraya da yeni bir yatırım düşüncesinde olduklarını iletti.

Tesisin marka değeri ve sahip olunan belgelerle anahtar teslim edildiğini ifade eden Şenol, “Yeni bir tesis kurmaya kalksanız en az iki yıl sürecek. Bu da zaman kaybı, Burada kazan kazan sistemi üzerinde duruldu. Her iki tarafta kar elde etti” şeklinde konuştu. Gülköy’ün yeni sahibi Ahmet Eski ise, IYAŞ yönetimine böyle bir tesisi Isparta’ya kazandırdıkları ve talipli olmasına rağmen kendisini tercih etmelerinden ötürü teşekkür etti.

Bu satışta milliyetçilik duygularının öne çıktığını kaydeden Eski, “Hayvancılık baba mesleğimiz. 1973 yılından bu yana bu sektördeyim. Bugüne kadar hep üreticiye hizmet sunduk. Bundan böyle de tüketiciye hizmet sunacağız. Isparta için hayırlı olsun. Bugüne kadar Gülköy nasıl hizmet veriyorsa bundan sonra da kalitesinden ödün vermeden aynı hizmete devam edecek” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR