23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Aralık 2014 Pazartesi 10:22

Vekil Müjde İstedi Ama…

AK Parti Merkez İlçe Kongresinde konuşan Milletvekili Recep Özel, kongreye katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’dan Eğirdir Gölü’nü kuşaklama projesi ile ilgili müjde istedi. Ancak, Bakan Eroğlu, konuşmasında söz konusu projeden bahsetmedi.
Vekil Müjde İstedi Ama…

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Kongresi’nde Bakan Eroğlu Isparta’nın yatırıma doyacağı mesajını verdi.

AK Parti Milletvekili Recep Özel, kongrede yaptığı konuşmada başta Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yatırımları olmak üzere Isparta’ya yapılan yatırımlardan örnekler verdi. Özel, Bakan’dan bir de müjde istedi.
Uzun süredir gündemde olan Eğirdir Gölü Kuşaklama Projesi ile ilgili konuşan Özel, “Eğirdir gölünü bir kuşaklama projemiz var. Bu projenin müjdesini buradan verelim istiyoruz” dedi.

Ancak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konuşmasında Eğirdir Gölü Kuşaklama Projesi’nden söz etmedi.

Projenin akıbeti ise şimdilik merak konusu.

Geçtiğimiz eylül ayında Isparta Valiliği Toplantı salonunda konuyla ilgili düzenlenen bir toplantıda Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, “Eğirdir Gölü içme suyu açısından stratejik bir durumdaysa, etrafında yapılacak kanalizasyon kuşak projesinin maliyetini de ilgili bakanlık karşılamalı. Bu birinci önerim. İkinci önerim ise arıtma tesislerine devlet teşvik vermeli ki teşvik olursa herkes bu iş için elini taşın altına koyar.” Demişti.

Yine aynı toplantıda Gölün korunmasını en çok arzu eden biziz.” diyen Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl; “4. Dönem Belediye Başkanıyım, 20 yıldır bu proje konuşuluyor, hala bir çalışma yapılamadı. Yapılan sunumlarda açıklanan rakamlar 20 yıl öncesine ait ise Eğirdir Gölü’nün 20 yılda altı üstüne geldi. Ben EKOBİR Başkanıyken böyle bir çalışma yapıldı ve Dünya Bankasına gönderildi. Bir arpa boyu yol alınamadı. Bu proje mükemmel!.. Bu defa ciddi isek ilk Eğirdir’den başlasın bu çalışma. Biz de Belediye olarak yardımcı olalım. Eğirdir Belediyesi olarak ilçemizi kapsayan bir kuşak projesi hazırladık. Bir türlü iznini alamadık. 5 trilyonluk ödeneği de İller Bankası’nda hazır. Proje hazırken hemen başlayalım. Mevcut sistemin de yeni yapılacak kuşak projesine entegre edilebileceğini düşünüyorum” demişti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR