22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Ağustos 2011 Pazar 14:40

Yalvaç Devlet Hastanesi İnşaatı Durdu

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, "Yalvaç Devlet Hastanesi'nin modern bir binada hizmet vermesi için her türlü gayreti sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Yalvaç Devlet Hastanesi İnşaatı Durdu

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç,, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalvaç Devlet Hastanesi inşaatında sorun yaşandığını kaydetti.

TOKİ tarafından ihale edilen hastane inşaatını alan firmanın başka bir yerde yaptığı inşaat yüzünden iflas ettiğin anlatan Bilgiç, firmanın işi devam ettiremeyerek çalışmasını durdurduğunu açıkladı.

Bilgiç, TOKİ'nin yeni bir firmayla anlaşma imzaladığını belirterek, "İşi devretmeye hazırlanırken bu defa da eski şirketle devir teslim sırasında bir takım anlaşmazlık ortaya çıktı. Durum böyle olunca yeni firma işi henüz devir alamadı" dedi.

Süreyya Sadi Bilgiç, Şarkikaraağaç ilçesinde de hastane yapımının sürdüğünü, kendisinin inşaatı gezdiğini anlattı. Kasım ayında teslim edilmesi gereken bu hastane inşaatında da firma tarafından ek bir süre istendiğine dikkati çeken Bilgiç, şöyle konuştu:

"Gönül isterdi ki iki hastanemiz de aynı zamanda bitsin ve bu hastanelerimizin açılışını aynı gün yapalım. Ama olmadı. Biz bu işin yakın takipçisiyiz. Pürüz çözülür çözülmez inşaata başlanacak ve mümkün olan en kısa sürede inşaat tamamlanacaktır. Yalvaç Devlet Hastanesi'nin modern bir binada hizmet vermesi için her türlü gayreti sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. "

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR