20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Ağustos 2011 Cuma 10:53

Yalvaç Kaymakamlığı'na Müfettiş İncelemesi

Yalvaç ilçesinde kaymakamlık tarafından 2009 ve 2010 yıllarında hazine ve orman arazilerine badem ve ceviz ağaçları dikilmesinden doğan 300 bin liralık borç için mülkiye müfettişleri inceleme başlattı.
Yalvaç Kaymakamlığına Müfettiş İncelemesi

Yalvaç ilçesinde kaymakamlık tarafından 2009 ve 2010 yıllarında hazine ve orman arazilerine badem ve ceviz ağaçları dikilmesinden doğan 300 bin liralık borç için mülkiye müfettişleri inceleme başlattı.

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kaymakamlık tarafından 2009 ve 2010 yıllarında hazine ve orman arazilerine badem ve ceviz ağaçları dikilmesinden doğan 300 bin liralık borç için mülkiye müfettişleri inceleme başlattı.

Yalvaç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bütçesinden yararlanılarak yürütülen ağaçlandırma çalışmalarında çok sayıda köy ve kasabaya dikilen badem ve ceviz ağaçlarından dolayı vakfın piyasaya 300 bin lira dolayında borcu bulunduğu bildirildi.

Borçlar nedeniyle vakıf hesabına haciz geldiği, bu nedenle yaklaşık 1 yıldır projelere para ayrılamadığı belirtilirken konunun incelenmesi için İçişleri Bakanlığının ilçeye hafta başında müfettiş gönderdiği bildirildi.

Köylerine ağaç dikilen muhtarlar dahil olmak üzere ağaçlandırmada görev alan yetkilileri tek tek ifade vermeye çağıran müfettiş, raporunu hazırladıktan sonra Ankara'ya dönecek.

Dönemin Kaymakamı Nevzat Taşdan, köy ve kasabalara toplam 200 bin ağaç dikildiğini açıklamıştı. Orman ve Su İşleri İl mÜdürlüğü tarafından ağaç dikilen alanlarda kapsamlı inceleme yapıldığı ve rapor hazırlanarak müfettişe verildiği belirtilirken raporda ağaçlandırma sahalarında yüzde 80'e varan oranlarda zayiat olduğu öğrenildi.

Vakfın hesabından yürütülen ağaçlandırma projelerine ödenek alındıktan sonra bu harcanan paraların tekrar vakıf hesabına geçirilmesinin planlandığı ancak ödeneğin bakanlık tarafından gönderilmemesi üzerine borçlu kalındığı Kaymakam Nevzat Taşdan tarafından daha önce açıklanmıştı.

Kaymakamlıktan alacağı bulunan şahıs ve firmaların paraları ödenmeyince icra yoluna başvurdukları belirtildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR