26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Temmuz 2011 Salı 20:52

Yalvaç'ta Don,Atlet, Kokoreç Festivali mi Yapıldı?

Yalvaç'ta hafta sonu düzenlenen festivalde çarşı merkezine kurulan standlar tepki yarattı.
Yalvaçta Don,Atlet, Kokoreç Festivali mi Yapıldı?

Yalvaç Belediyesi tarafından organize edilen geleneksel festival bu yıl da yapılırken, etkinliğin sadece panayıra dönüşmesi tepki yarattı.

Yalvaç Pisidia Antiokheia Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’nin bu yılki etkinlik takvimi 19-24 Temmuz olarak açıklanırken, 19 Temmuz Salı günü başlayan,satış yapan seyyar satıcıların ser- gileri oldu. Altı gün olduğu ifade edilen programda oldukça sınırlı bir etkinlik takvimi sunuldu.

ADETA PANAYIRA DÖNEN ÇARŞI MERKEZİ’NDE BÜYÜK SIKINTI YAŞANDI

Günün ikinci bölümünde ise kent merkezinde kurulan alışveriş stantlarının açılışı yapıldı. Hastane Caddesi, Gazipaşa Caddesi ve bunları bağlayan sokaklarda açılan sergilerde hediyelik eşyadan giyime çok sayıda stand yer aldı.

Yalvaç dışından çok sayıda satıcının da katıldığı panayırda standların metrekare ücretlerinin de oldukça fahiş tutulduğu şikayetleri yapıldı.

Vatandaşlar, özellikle düzensiz, gürültücü bu panayır ortamından şikayetçi olurken, “Bu etkinlik her zaman yapılacaksa, başka yerlerde olduğu gibi ilçemizde de bir festival alanı düzenlenerek orada bu etkinliklerin yapılmasını sağlamak gerekir. Aslında buna çok uygun bir yerimiz de var. Açık ve kapalı pazar yeri bu etkinlikler için çok uygun' dediler.

Özellikle çarşı merkezinde işyeri ve evi olan va- tandaşlarsa adeta isyan ederek, “Kendi işyerimizde ve evimizde çok sıkıntılı, kabus gibi bir hafta yaşadık. Acil servisin girişi dahil geçilecek gibi değil. Bir tatsız olay gelse başımıza nasıl ambulans, itfaiye ulaşacak bilemiyoruz. Festivalin ilçe esnafımıza katkı sağlaması gerekirken, ilçe dışından gelen onlarca seyyar satıcı bu işin kaymağını yiyor, biz de eziyetini çekiyoruz.” dediler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR