20 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Ocak 2011 Cuma 10:05

Yalvaç'ta Geleceğin Mucitleri Yarıştı

Yalvaç Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4 ve 8. sınıflar arasında fen ve matematik dalında ödüllü proje yarışması düzenledi.
Yalvaçta Geleceğin Mucitleri Yarıştı

Yalvaç Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4 ve 8. sınıflar arasında fen ve matematik dalında ödüllü proje yarışması düzenledi.

Yarışmaya katılan 18 projeden 7'si finale kaldı. Finalde yarışan proje sahibi öğrenciler icatlarını 6 öğretmen ve bir öğrenciden oluşan 7 kişilik jüri heyetine anlattı. Birbirinden ilginç projeleri inceleyen jüri heyeti derecelendirmede oldukça zorlandı.

Okul Müdür Yardımcısı Yusuf Demirel öğrencilerin kendilerine olan öz güvenlerini kazanmaları ve ekip çalışması yaparak başarıya ulaşmaları için her yıl bu tür yarışmalar düzenlediklerini ve Okul Aile Birliğinin katkılarıyla dereceye girenlere para ödülü verdiklerini söyledi.

Değerlendirme sonucunda birinciliği 7-A sınıfı öğrencilerinden Sultan Aydın kazandı. Derslerinde de başarılı olan öğrenci hazırladığı projede çiftçileri düşünerek yabani hayvanları bahçelerden uzaklaştıracak bir düzenek kurdu. Su ile çalışan bir teraziyi andıran düzenekte devir daim eden su bir kovadan diğer kovaya aktıkça düzeneğe bağlı çanlar ses çıkararak bahçe ya da tarlaya giren yabani hayvanları uzaklaştırıyor. Sultan Aydın bu projesi 100 liralık ödülünde sahibi oldu.

Yarışmada ikinciliği tuzlu suyla çalışan bir araba icat eden 6-C sınıfından Barış Görken Aslan, üçüncülüğü kumla yangın söndüren itfaiye aracı projesi ile Enver Halıcı, mansiyon ödülünü de elektrikli hayvan yemleyicisi projesi ile 7-A sınıfından Caner Bozkurt kazandı. Yarışmada ikinciye 75, üçüncüye 50 TL ödül verilirken mansiyon ödülü de 25 TL olarak belirlendi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR