25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Ağustos 2014 Çarşamba 16:55

Yanlış Kararlarımızdan Dolayı MHP Kazanıyor

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, "Isparta MHP'nin kalesi filan değil. Bir zamanlar DYP'nin kalesiydi. Yanlış karar ve hatalarımızdan dolayı MHP 2 dönemdir belediyeyi kazanıyor" dedi.
Yanlış Kararlarımızdan Dolayı MHP Kazanıyor

Basın Kulübü'nün canlı yayınına katılan AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, samimi bir itirafta bulundu. Isparta'nın MHP'nin kalesi olmadığının altını çizen Özel ,"bizim hatalarımız nedeniyle 2 dönemdir belediyeyi MHP kazanıyor" dedi.

Milletvekili Özel, şöyle konuştu: "2011 yılında da yüzde 54 oy oranı almıştık. Şimdi onun üzerinde aldık. Her seçimin değerlendirmesi kendi içinde yapılması lazım. Yerel seçim adayıyla Erdoğan’ı mukayese etmek mümkün değil. Halk ilk kez Cumhurbaşkanını seçti. Bir dahaki Cumhurbaşkanı seçiminde ancak mukayese edilebilir. Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy oranı ile Cumhurbaşkanını seçeriz diyorduk. Biz Isparta’da ortalamanın üzerine çıktık. İller sıralamasında da 41. Sıradayız. Partimiz kurulduğu yıldan beri Isparta’da her zaman birinci parti olduk. Yerel seçimler i2 kez kaybetsek de il genel meclisinde birinci parti olduk.

Gelendost, Gönen ve Uluborlu’da il genel meclisi oylarımıza göre oylarımız artmıştır. 2011 ve 2014 seçimlerine göre oylarımız geri gitmemiştir. Burası MHP’nin kalesi falan değil. Bir zaman Doğru Yol’un kalesiydi. Yanlış karar ve hatalarımızdan dolayı MHP 2 dönem belediyeyi kazandı. Bu MHP’nin kalesi anlamına gelmiyor. Bize destek veren vermeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Isparta’da elbette daha yüksek oy oranlarına ulaşabiliriz. Isparta’nın birlikte iş yapnma iradesine kim katkıda bulunuyorsa ona teşekkür etmemiz lazım.

Siyasi tercihi seçimde yapıyoruz. Ondan sonra Isparta için birliktelik yapalım. Hastanenin inşaatı için başkana teşekkür ettik. Ama halen imzada bekleyen evraklar var. Bir takım şeyleri bahane etmeyelim. Daha hızlı çalışma yapalım. Müteahhit orada bir takım çalışmalar yapıyor ama evrakların imzalanması gerekiyor.

Ben öğrencilik yıllarımda Erdoğan belediye başkanıydı. 20 yıldır kendisinin yanındayım. Muhtar bile seçilemez diyenler oldu. Şimdi cumhurbaşkanı oldu. AK Parti ve Erdoğan bize çok şeyler kattı. Ona güzel bir yol arkadaşlığı yaptığımız için devletin en tepesine yüzde 52 oyla seçtirdiğimiz i.in onurunu, gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu herkese nasip olmuyor.

Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu tarihin çöp sayfasına gitti. Bu seçimden muhalefet iyi bir ders çıkarması gerekiyor. Demeli ki ben vatandaşa ve millete niye yaranamıyorum. Neden millet bana oy vermiyor? O partilerde koşturanların, teşkilatların ne günahı var? Sen çalışacaksın yukarıda temel olmayan bir çatı oluşturacaksın, artık muhalefet bu seçimden sonra kendisini bir çek eder. Karaya ak demeyen bir muhalefet getirip Türkiye ve Isparta’yı daha ileri götürebiliriz.

Ben inanıyorum ki bizi desteklemeyenler, bize ve Erdoğan’a oy verenler bile keşke ben de oy verseydim, diye düşüncelerinin olduğu kanaatindeyim. Katılım oranı düşüklüğünden bahsediyorlar. Diğer ülkelerde katılım olsun diye bonuslar veriyorlar. Bizim katılımımız düşük değildi. "

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 6 yorum yapıldı.
    YAZARLAR