22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Mart 2012 Perşembe 08:00

Yargıtay Başkanından Vali Oğuz'a Ziyaret

SDÜ Hukuk Fakültesinin düzenlemiş olduğu konferansa katılmak üzere ilimize gelen Yargıtay Başkanı A. Nazım Kaynak Vali Memduh Oğuz’u makamında ziyaret etti.
Yargıtay Başkanından Vali Oğuza Ziyaret

SDÜ Hukuk Fakültesinin düzenlemiş olduğu konferansa katılmak üzere ilimize gelen Yargıtay Başkanı A. Nazım Kaynak Vali Memduh Oğuz’u makamında ziyaret etti.
   
Yargıtay Başkanı A. Nazım Kaynak beraberinde Yargıtay Genel Sekreteri Aydın Boşgelmez, Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıkgöz, Adalet Komisyonu Başkanı Suat Yürekli, Isparta Baro Başkanı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu ve akademisyenler ile birlikte heyet olarak Vali Memduh Oğuz’u makamında ziyaret ettiler.
   
Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra makama geçen heyet bir süre sohbet etti. Ziyarette Vali Oğuz Isparta’nın doğal ve manevi güzellikleri hakkında Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak’a bilgilere vererek, Başkan Kaynak’ı ailesi ile birlikte Isparta’ya davet etti.
   
Vali Oğuz’un bu nazik davetine teşekkür eden Başkan Kaynak, havalar ısındıktan sonra ilk fırsatta Isparta’ya geleceğini ifade etti.
   
Isparta’nın doğal güzelliklerini ve tarımsal üretimini misafirlerine anlatan Vali Memduh Oğuz, Isparta’nın doğal ve manevi güzelliklerle dolu cennet bir köşe olduğunu ifade etti.
 
Vali Oğuz konuşmasında; “Biz Isparta’yı anlatırken, Mekke, Medine Kudüs ve Isparta diye anlatıyoruz. İlk anda ne alaka denilebilir, ama Isparta’da bunu güçlendirecek birçok kanıt var. En önemli kanıtı buranın bir gül şehri olmasıdır. Dünya gülyağı üretiminin % 65’ni Isparta tek başına üretmektedir. Bildiğiniz üzere gül’de Peygamber kokusudur. Bu Isparta’nın mübarek bir yer olduğuna işarettir, çünkü Dünya’da bu şekilde bir ürünün tek başına % 65’nin üretildiği başka bir şehir yoktur.
   
Tabi, cennet meyvesiz olmaz… Türkiye elma üretiminin % 22’si Isparta’da üretilmekte, soframızdaki her 4 elmadan bir tanesi burada üretilmekte. Elma üretiminin yanı sıra 21 ton kiraz ve 18 ton kayısı üretimi yapıldı.
   
Bununla birlikte Isparta içilebilen göl, ırmak ve derelerle dolu, Eğirdir Gölü kendi altından kaynayan bir göl, etrafında bulunan dere ve ırmaklarla değil, kaynağı, pınarı kendisinden olan bir göl.
   
Ayrıca burası Hıristiyanlık döneminde ilk vaazın verildiği yer, Aziz Sempol Yalvaç da Psidya Anti Okya ören yerinde ilk Hıristiyan vaazını verdi. Bu Vatikan tarafından da tescil edildi ve Hıristiyanlar buraya gelerek hacı oluyorlar.
   
Bütün bu vasıflar Mekke, Medine, Kudüs, Isparta söylemimizi güçlendirmektedir” dedi. Ziyarette Vali Memduh Oğuz Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak’a Isparta’nın sembolü gül seti hediye etti. Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR