25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Mart 2013 Salı 11:47

Yasaklama Yok Genelgeyi Uyguluyoruz

Halkın güvenliği gerekçesiyle açık alanlarda alkol tüketiminin Vali Memduh Oğuz tarafından genelge ile yasaklanmasına tepki gösterenlere, Vali vekili Niyazi Can cevap verdi.
Yasaklama Yok Genelgeyi Uyguluyoruz

Isparta Valiliği, il sınırları içerisinde açık alanlarda alkol alınmasını yasaklanmıştı. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Vali vekili Niyazi Can, konuya açıklık getirdi. Can: "Genelge var. Yasaklama diye bir şey yok.

Sarhoş olarak arabaya binilmesin diye bu genelge çıktı. Halka açık alanlarda alkol alınması halkı rahatsız ediyor. Ayrıca bu genelge karayolları trafik kanununda yer alıyor. Bizde o genelgeyi uyguluyoruz. İsteyen evinde ve ruhsatı olan yerlerde içebilir. Vatandaşı huzursuz edecek bir yerde içilmez. Yasaklama diye bir durum söz konusu değil. Kanunu uyguluyoruz" dedi.

GENELGEDE NELER VAR?
Isparta Valisi Memduh Oğuz imzalı genelgede, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılması amacına yönelik bu kararın alındığı bildirildi.

Genelgede kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültür mekanları, ibadethane ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM'leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri ile park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içinde alkol içilmesinin yasaklandığı belirtildi. Genelgede yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'na göre 169 lira para cezası uygulanacağı, kararın 7 Mart 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği ifade edildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR