24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Ağustos 2013 Cuma 15:17

Yatırım Gelmesin Diye Bekçilik Yapıyorlar

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın Isparta’ya yapılacak yatırımlar konusunda tüm gücünü harcadığını ancak yapılacak bu yatırımların önünü tıkamak için bazılarının bekçilik yaptığını belirtti.
Yatırım Gelmesin Diye Bekçilik Yapıyorlar

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın Yakaören mevkiine kurulan ve pomza madenlerinin bulunduğu alanda kurulan ve Ortadoğunun en büyük BİMSBLOK fabrikası olan Belmaş fabrikasının emin adımlarla ilerlediğini devam etti.

İlk deneme üretimi ile günde 27 bin bims üretildiğini belirten Günaydın bugünlerde günlük 57 bin üretime geçildiğini belirtti. Günaydın bir müjde daha vererek önümüzdeki günlerde fabrikanın üç vardiyaya çıkarılarak günlük 90 bin üretime çıkarılacağını belirtti.

Günaydın ayrıca göreve geldiği günlerde kurmayı düşündüğü içme suyu şişeleme fabrikasını kuracağını ancak bu fabrikanın kurulmaması için Ankara’da il hıfzısıhhada bekleyerek engellenmeye çalışıldığını dile getirdi.

Günaydın BİMSBLOK fabrikasının önünde yaptığı konuşmada yatırımların gelmesine engel olanlara çok sert konuştu. Günaydın yaptığı açıklamasında, “fabrikamızın günlük üretimini 60 bin’e çıkardık. Kısa bir süre içerisinde de bu üretimimizi 90 bine çıkaracağız. Bu yaptığımız hizmetleri anlamak isteyenler var. Anlamak istemedikleri halde birde kof kof konuşuyorlar.

Bu şekilde kof kof konuşanlar kendisi bir şey yapamadığı gibi yapanlara da çeşitli ithamlarda bulunuyorlar. Bu arkadaşlar gelsin burayı görsünler fabrikamız bugün günlük 60 bin üretim gerçekleştirmektedir. Bu yaptığımız fabrika ile dolaylı iş istihdamla birlikte ciddi anlamda iş istihdamı sağladık. Gördüğünüz gibi tırların, kamyonların biri giriyor biri çıkıyor. Fabrikamız emin adımlarla ilerliyor. İşte bu fabrikamızın yanına kurmuş olduğumuz iki fabrika ile de yeni bir iş istihdamı oluşturuyoruz. Bu fabrikamızı da bildiğiniz gibi 30 Ağustos’ta hizmete açacağız” dedi.

Yapılan bu hizmetleri eleştirenlere de sert cevap geren Günaydın, “bizi bilgisizce eleştiren kişiler var. Fizibilitesi yapılmadan fabrika yapıyor diyenler var. Aslında kendisinin bilgisiz olduğnu açığa çıkarıyor. Fizibilite çalışması yapılmayan hiçbir projeye devlet destek vermez. Biz bu fabrikaların yapımı için devlet desteği aldık.

Buda fizibilitesinin yapıldığını gösterir. Bu konuda zerre kadar bilgisi olmayan kişiler konuşuyor. Buradan onlara hatırlatmak istiyorum. Onları ben su şişeleme fabrikası kuracağım deyinde Ankara’da su damacana fabrikasının kurulmaması için beklediler. Onlar 400 liralık fabrikanın teşvikini almaması için uğraşırken, bizler 11 trilyon liralık bu fabrikaların teşvikini aldık. Günaydın beyler biz Üsküdarı üç defa geçtik. Onlar ne kadar engellese engellesin Isparta kazanıyor arkadaşlar” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR