21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Şubat 2013 Salı 09:49

Yatırım Gücü Yok

SP İl Başkanı Cevat Gençay, AK Parti hükümetinin yatırım yapacak gücü olmadığını ileri sürerek “Ülkemiz bu durumdayken, Dereboğazı yolunun yatırım planına alınmaması sürpriz olmamıştır” ifadelerini kullandı.
Yatırım Gücü Yok

Saadet Patisi Isparta İl Başkan Cevat Gençay, hükümetin yatırım yapacak gücünün kalmadığını ileri sürdü. Bakan Yıldırım’ın Isparta’daki hiçbir beklentiye net olarak cevap veremediğini kaydeden Gençay, “Ülkemiz bu haldeyken Isparta’ya yapılacak olan Dereboğazı duble yolunun ertelenmesi sürpriz olmadı. Ülkede satılmadık yer kalmadı. Bankalar vergi rekortmeni oldu. Artık halkta orta direk denilen kısım yok oldu. Ya çok zengin tabaka var yada çok fakir tabaka, ortası yok” dedi.

VATANDAŞIN EKONOMİSİ İYİ DEĞİL
Vatandaşın reel ekonomisinin iyi olmadığını ileri süren Gençay, “SSK’nın 26 milyar alacağı var. Bir aile kişi başı 700 lira faiz ödüyor dolaylı vergilerle. Halka çaktırmadın alınıyor bu para halktan. 54 milyar kredi kartı kullanıcısı var insanlar bankaların esiri olmuş. Böyle bir ortamda gündemi başka yere çekmek halkla ilgilenmemektir. Gençlerimizin çoğu gelecekten umudunu kesmiş işsizlik hat safhada aileler devletten gelecek 1 torba kömüre muhtaç. Halka ekonomik yardımıyla övünen iktidar farkında değil mi halkı yardıma muhtaç ettiniz” diye konuştu.

BU HÜKÜMET YAPAMAZ ÇÜNKÜ…
Devletin Dereboğazı duble yolunu yapmamasının iki sebebi olduğunu kaydeden Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, “Derboğazı’nın yapılmamasının iki sebebi var; birincisi Isparta bu hükümet için özle bir il. Sadece Şırnak ve Isparta’ya duble yol yapılmadı. İkincisi devletin yatırım yapacak gücü yok. Öncelikle faizlerin ödenmesi lazım. Başbakan 2071 demişti Sayın Bakan 2023 dedi. Bu çelişkiyi düzelsinler öncelikle” dedi.

OBAMA’NIN YASALARIYLA MEŞGULLER
Hükümetin 10 yıldır ne terör, ne de ekonomi konusunda başarılı bir grafik çizmediğini ileri süren Gençay, “Zaten böyle bir ortamda bu hükümetten başarı beklemek abes bir durum olurdu. Isparta bu yönde hiçbir hizmet alamaz. Çünkü hükümet yetersizdir. Onlar Obama’nın yasalarıyla meşguller, halkla meşgul değiller” diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR