24 Ağustos 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Temmuz 2017 Çarşamba 20:58

Yaz Spor Okulları Pür Neşe

Yaz Spor Okulları Pür Neşe
Yaz Spor Okulları Pür Neşe

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları Isparta’da devam ediyor. 2016 - 2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okulları Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 26 farklı branşta devam ediyor.

5 – 18 YAŞ ARASI TÜM ÇOCUKLAR KATILIYOR
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, bütün imkanları gençler için seferber ettiklerini belirterek, 5 – 18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin yararlanabileceği eğitimlerde il ve ilçe müdürlükleri bünyesinde görev yapan yaklaşık 48 antrenörün görev yapacağını söyledi.

GEVREK; “ÇOCUKLARIMIZ YETENEKLİ OLDUKLARI BRANŞLARA YÖNLENDİRİLİYOR”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarına gelen çocuk ve gençlerin uzman antrenörler eşliğinde eğitim aldıklarını belirterek, özellikle okul çağındaki çocuklarımızın erken yaşta sporla tanışması ve yetenekli olduğu branşa yönlendirilmesi geleceğin sporcularının yetiştirilmesinde çok önemli bir faktör olduğunu belirtti. Isparta’da devam eden spor yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte sporcuların eğitimlerine daha rahat bir şekilde devam edeceğini belirten Gevrek; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ve Yaz ve Kış Spor Okullarında hem geleceğin sporcularını yetiştirme imkanı buluyor hem de çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmuş oluyoruz. Alanında uzman antrenörler eşliğinde çalışmalarına devam eden çocuk ve gençlerimiz katılmış oldukları branşlarda temel eğitimi alarak yine antrenörlerimiz eşliğinde yetenekli oldukları branşlara yönlendirilerek en iyi şekilde eğitim almaları sağlanıyor. İnşallah buralarda yetişen çocuklarımız Türk sporuna en iyi şekilde hizmet ederek uluslararası müsabakalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir” dedi.

“ENGELLİ GENÇLERİMİZ İÇİN DE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”
Müdür Gevrek, ücretsiz Yaz Spor Okulları kayıtlarından engelli gençlerinde yararlanabildiğini ifade ederek; “İlimizde birçok farklı branşta büyük başarılara imza atmış engelli gençlerimiz bulunmakta. Elde edilen bu başarılar diğer gençlerimize de örnek teşkil ederek spora yönelmelerinde büyük rol oynuyor. Geçen yıl bünyemizde başlatmış olduğumuz oturarak voleybol takımı bunun en güzel örneklerinde bir tanesi. Takımın kuruluş aşamasında oyuncu bulmakta zorlanırken yaz ve kış spor okullarımızın da etkisiyle şuanda 1. Lig’de ve 2. Lig’de mücadele eden takımlarımız var. Engelli gençlerimiz artık evlerinde oturmak yerine spor yapmak istiyor. Buda kendilerine olan güveni geliştirerek daha yeni başarıları da beraberinde getiriyor” dedi.  

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR