23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Kasım 2013 Perşembe 11:18

YBEM’de Mi Mahkeme Yolunda?

SDÜ YBEM’nin kentteki özel eğitim kurumlarına haksız rekabet yarattığını ileri süren Özel Eğitim Kurumu temsilcileri konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.
YBEM’de Mi Mahkeme Yolunda?

Ajans32’nin edindiği bilgilere göre özel eğitim kurumu temsilcileri bir araya gelerek konuyu değerlendirecek ve Rektör İbicioğlu ile de görüştükten sonra konuyu yargıya taşıyacak.

SDÜ bünyesinde kurulan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YBEM) verdiği özel kurslar, mesleki eğitimlerle adeta kentin özel eğitim kurumlarının ayağına kurşun sıkıyor.

Konuyla ilgili faaliyet yürüten özel eğitim kurumları, SDÜ’nün özellikle son dönemde ticari faaliyetlere ağırlık verdiğini ve bu nedenle haksız rekabet ortaya çıktığını kaydederek “SDÜ gibi bir eğitim kurumunun sırf ticari faaliyetler ekseninde kendisini şekillendirme gayretini hayretle ve üzülerek izliyoruz. Biz SDÜ’den yaşam boyu eğitim beklerden bu anlayışın altına bürünüp, yaşam boyu ticarete kendisini adadı” görüşünü savundular.

Kendilerinin vergi, maaş, sigorta, fiziki ortam gibi bir çok yükün altında olduğunu kaydeden özel sektör temsilcileri “SDÜ’nün maddi ve manevi tüm imkanları ticari faaliyetler için değil üniversiteyi tercih eden öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için kullanılmalı. YBEM Isparta’da mevcut iş yapan özel eğitim kurumlarının yaptığı işler yerine illa bu işin ticaretini yapacaksa Isparta’da olmayan eğitim konuları hakkında çalışmalar yapmalı. Böyle giderse Isparta’da faaliyet gösteren bir çok eğitim kurumu bundan çok büyük zarar görecek.

Üniversite bir ticarethane mantığı ile çalıştırılıyor. Sayın hocamız gerçekten iyi bir işletmeci. Ama kendisi sadece bu yönünü öne çıkararak kentin ekonomisine kurşun sıkıyor” ifadelerini kullandı.

Kentteki özel eğitim kurumu temsilcileri geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek konuyu masaya yatırdı. Sektör temsilcileri duydukları rahatsızlığı SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’na da özel bir görüşmeyle ileterek sorunun makul şekilde çözülmemesi durumunda YBEM’nin ticari faaliyetlerini yargıya taşıyacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 5 yorum yapıldı.
    YAZARLAR