23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:10

YBEM'den Arabuluculuk Eğitimi

Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (YBEM) Adalet Bakanlığı tarafından Arabuluculuk Eğitimi vermekle yetkilendirildi.
YBEMden Arabuluculuk Eğitimi

Eğitim Koordinatörü Muhammet Ali Sarışahin, YBEM'in Adalet Bakanlığı’ndan aldığı yetkiyle Türkiye'de Arabuluculuk Eğitimi verecek kurumlardan biri olduğunu ifade etti.

Kurumların Arabuluculuk Eğitimini verebilmesi için izin almasının zorunlu olduğunu belirten Sarışahin, bu izni ilgili makamdan aldıklarını ve 3 Ağustos tarihinde kurlarının başlayacağının altını çizdi.

MAHKEMEYE GİTMEYE GEREK KALMAYACAK

YBEM tarafından verilecek Arabuluculuk Eğitimi, arabuluculuğun hukuk sistemi gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemi olduğunu açıklayan Koordinatör Sarışahin, bu yöntemde tarafların içinde bulundukları uyuşmazlığı, tarafsız bir üçüncü kişi yardımı ile mahkemeye gitmeden ya da mahkemenin yönlendirmesiyle çözebilme yöntemi olduğunu söyledi.

KİMLER KATILABİLİR?

Mesleğinde en az 5 yıllık kıdeme sahip olan Hukuk Fakültesi mezunları, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin sunacağı Arabuluculuk Eğitimi’ne katılabilirler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR