25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Ağustos 2015 Çarşamba 18:49

Yeni Otogar'da Süreç Tıkanıyor Mu?

Yeni Otogar'da Süreç Tıkanıyor Mu?
Yeni Otogarda Süreç Tıkanıyor Mu?

Başkan Günaydın’ın Çünür’de uygulamak istediği Yeni Otogar Projesi’nde sürecin tıkanmak üzere olduğu ileri sürüldü. Arsa sahiplerinin 4 kat fiyat çektiği iddia edilirken, şuana kadar 162 bin m2’lik alan üzerinde yarısı için imza verildiği öğrenildi

Yeni Otogarın Çünür Mahallesi’ne yapılmasıyla ilgili rokettube başlatılan süreçte pürüzler çıktı. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, projeyi Çünür’de uygulamak istediğini bildirmiş ve hatta mahalleliyle buluşarak konuyu anlatmıştı. Günaydın bu anlamda Çünür’deki arsa sahiplerinin onayı gerektiği çünkü 162 bin m2 alana ihtiyacı olduğunu aktarmıştı. Yaklaşık 3-4 ay önce başlayan süreçte arsa sahiplerinden sadece 25’i onay verdi. Bu arsaların da toplamının yaklaşık 70 bin m2’ye tekabül ettiği ileri sürüldü.

4 KAT FİYAT VERDİKLERİ İDDİA EDİLDİ
Öte yandan bir diğer iddia da arsa sahiplerinin durumu fırsata çevirmek istemesi. Mahallenin arsa değerinin 4 katı fiyat çektiği ve süreci tıkayan en büyük etkenlerden birinin de bu olduğunu ileri sürülüyor.

GÜNAYDIN BİRAZ DAHA BEKLEYECEK
Diğer taraftan mahalle halkının kararını vermesini biraz daha bekleyeceğini ve bu şansı tepmelerini istemediğini ifade eden Başkan Günaydın, ‘’Yeni Otogar Çünür Mahallesi’ne yapılırsa gerçekten o bölgenin çehresi değişecek ve yeni çekim merkezi olacak. Bu da mahalleye büyük avantajlar getirecektir. Arsa sahiplerinin çekineceği türk porno herhangi bir durum yok. Rahat olsunlar. Ama karar tabi ki de kendilerinin’’ dedi.

ALTERNATİF YER EĞİRDİR YOLU ÜZERİ
Diğer taraftan her ne olursa olsun bu projeyi Isparta’ya kazandırmak isteyen Başkan Günaydın’ın Çünür’de yaşanacak olumsuzluğa karşın alternatif bir yer bulduğu da gelen bilgiler arasında. Günaydın’ın Çünür olmazsa Akkent TOKİ’nin altında bulunan bir alana yeni otogar projesini yapmayı düşündüğü ileri sürülüyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 6 yorum yapıldı.
    YAZARLAR