20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Eylül 2013 Perşembe 10:32

Yeni Valinin Yeni Uygulaması

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, yeni bir uygulamayla çalışmalarına başladı.
Yeni Valinin Yeni Uygulaması

Isparta’yı daha iyi tanımak, sorunları yerinde görmek için ilçelere kendine bağlı 15’ten fazla kamu kurumu yetkilileriyle ilçelere çıkarmaya yapıyor
Ayrıca o ilçenin belediye başkanı, siyasi parti liderleri, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlarıyla bir araya gelerek brifing alıyor. Yörenin sorunlarını yerinde dinliyor. Acil olarak çözülmesi gereken sorunları ilgili kamu yetkililerine talimat vererek yerine getirmeye çalışıyor.

Kendi yetkileri dışında olan sorunları ilgili bakanlıklara bildirerek çözmeye çalışıyor. Vali Özkan, çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada “Sorunları yerinde incelemeli. Bunu görerek, dinleyerek çözmek en doğru yöntemdir kanaatindeyim. Bu vesile ile Isparta’yı daha iyi tanımak, ona göre hareket etmek lazımdır.

Ben bu uygulamaları kaymakamlığım ve valilik dönemlerimde yapmaya başladım. Bu uygulamamda başarılı olduğuma inanıyorum. Valilerin amacı; il sorunlarını kısa ve uzun vadeli çözümlerle bitirmek, onları vatandaşlarla paylaşmak en doğru sistem olarak görüyorum” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 7 yorum yapıldı.
    YAZARLAR