25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Kasım 2011 Pazartesi 13:40

Yetişdirdiği Meyveleri İkram Ediyor

Isparta'nın Sav kasabasında yaşayan İbrahim Çakmakçı (70), 2 dönüm bahçesinde yetiştirdiği meyveleri, 15 yıldır ücret almadan halkın istifadesine sunuyor.
Yetişdirdiği Meyveleri İkram Ediyor

Isparta'nın Sav kasabasında yaşayan İbrahim Çakmakçı (70), 2 dönüm bahçesinde yetiştirdiği meyveleri, 15 yıldır ücret almadan halkın istifadesine sunuyor.

İbrahim Çakmakçı, gözü gibi baktığı 2 bin metrekare büyüklüğündeki bahçesinde yıllardır erik, kiraz, nar, cennet elması gibi meyveler yetiştiriyor. 20-25 yıl mevyelerden elde ettiği gelirle hayatını sürdüren, ardından Bağkur'dan emekli olan Çakmakçı, son 15 senedir bahçesini halkın istifadesine açtı.

Çakmakçı, "Emekli olduğum gün kendi kendime söz verdim. O gün bugündür bu bahçeden yetişen hiçbir meyveyi satmıyorum ve 15 yıldır bu bahçe halkın hizmetinde. Gelen, geçen, gören ve duyan buraya gelerek mevsimine göre yetişen meyvelerden doyasıya yiyor. Bu işi severek yapıyorum. Amaç sadece hayır işi, herkese afiyet olsun. Burada sadece meyve ikramı değil, gelenlere bir de sofra açıyorum ve ikramda bulunuyorum. Benim için sadece 'Allah razı olsun' demeleri yeterlidir." dedi.

Bu sene bahçesini yaklaşık bin 500 kişinin ziyaret ettiğini anlatan Çakmakçı, Isparta valisi ve müftüsünün de ziyaret ettiği bahçesinde, bu yıl kasabalarını ziyaret eden Rus turistleri de ağırladığını dile getirerek, "Onlara da bu bahçeden meyve yemek nasip oldu. Burası Türkiye'ye ve dünyaya açık bir bahçe. Çocuklarıma da vasiyet ettim bu böyle devam edecek." diye konuştu.

Bahçenin ziyaretçileri arasında yer alan Isparta Valisi Memduh Oğuz, İbrahim Çakmakçı'nın davranışı karşısında şunları ifade etti: "İbrahim Çakmakçı'nın bu davranışı, 2011 yılında bütün dünyaya örnek gösterebileceğimiz bir davranıştır. 'İnsanlık nerededir? İnsanlık nedir?' diye soranlara, 'İşte insanlık buradadır, insan buradadır' cevabını verebileceğimiz bir ortamda bulunuyoruz. Bu bahçenin sahibi, meyvelerini yetiştirdikten sonra onları satıp para kazanmaktan değil, misafirleriyle paylaşmaktan mutlu oluyor. İşte 'insanlık burada' dediğimiz Hadise bu. Kendisi çok varlıklı bir insan değil, orta halli bir vatandaşımız. Onun saadeti, mutluluğu paylaşmakla, ikramla meydana geliyor" dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR