23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Aralık 2013 Pazartesi 15:50

Yılbaşı Dayatmalarına Boyun Eğme!

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ahmet Tahir Akçil, Yılbaşı kutlamlarını eleştirdiği basın açıklamasında "Yılbaşı Dayatmalarına Boyun Eğme" dedi. Akçil, Milli Piyango çekilişini de 'çirkinlik' olarak nitelendirdi.
Yılbaşı Dayatmalarına Boyun Eğme!

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi Başkanı Ahmet Tahir Akçil; “Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizlerin farklı inançların ve kültürlerin kutsal kabul ettiği yada değer atfettiği şahıslara, sembollere, mabetlere karşı işlenen sözlü yada fiili saldırıları tasvip etmemiz, desteklememiz yada onaylamamız mümkün değildir. İnancımız gereği yaşama hakkını, mülkiyet hakkını, neslin ve ailenin korunması hakkını, aklın korunması hakkını nasıl temel hak ve hürriyetlerden sayıyorsak aynı şekilde düşünce ve inanç özgürlüğünün de temel bir insan hakkı ve hürriyeti olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda bizimle aynı coğrafyayı paylaşan farklı inançlardan insanların da önem verdiği, kutsal olarak kabul ettiği, bayram olarak kutladığı günlere karşı da o inançların mensuplarını rencide edecek, üzecek davranışları onaylamıyoruz. Çünkü bu bayramlar yada kutlamalar onların inançlarının gereğidir.

Öte yandan “Yıl Başı” olarak adlandırılan 31 Aralık gecesinde eğlence adı altında sergilenen, kitle iletişim araçlarıyla adeta bütün insanlara dayatılan ve vicdanları köreltecek boyutlara ulaşan debdebeyi ve İslâm’ın asla tasvip etmediği alkol tüketimi yada Milli Piyango gibi çirkinlikleri de her türlü platformda eleştirmeyi de bir görev olarak addediyoruz” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 7 yorum yapıldı.
    YAZARLAR