27 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Kasım 2010 Çarşamba 16:14

Yoksul Vatandaşlara Bayram Müjdesi

Isparta Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), her yıl olduğu gibi bu yılda kurban bayramında yoksul vatandaşların yüzünü güldürüyor.
Yoksul Vatandaşlara Bayram Müjdesi

Vakıfa kayıtlı bulunan bin 150 vatandaşa nakdi yardım yapılmaya başlandı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı fakir ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım yapmaya devam ediyor. SYDV, her yıl olduğu gibi kurban bayramı harçlığı adı altında ihtiyaçlılara ulaştırdığı nakdi yardımla bayram öncesi bir nebze de olsa ihtiyaç sahiplerinin yarasına merhem oluyor.

Konu ile ilgili olarak bilgi aldığımız Sosyal Yardımlaşmadan Sorumlu Vali Yardımcısı Tahir Demir, sosyal güvencesi bulunmayan ve vakıfa kayıtlı bin 150 kişiye para yardımında bulunulacağını söyledi. Demir, “Bu yardımdan faydalanacak kişilerin paralarının dağıtımına başlandı. Yardım 3 ayrı grupta yapılıyor. Gruplar kimsesi olmayan, engellilik durumu ve çalışıp çalışamama durumuna göre değerlendiriliyor. 1. gruptakilere 250 TL, 2. gruptakilere 200 TL, ve üçüncü grupta yer alan fakir vatandaşlara ise 150 TL olmak üzere toplam 197 bin 650 TL yardım yapılacak” diye konuştu.

Demir, fakirlere yapılan para yardımlarının Ziraat Bankası kanalıyla gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR