21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Temmuz 2016 Cuma 10:45

Yörükler FETÖ'ye Karşı Yürüdü

Yörükler FETÖ'ye Karşı Yürüdü
Yörükler FETÖye Karşı Yürüdü

Ispartalı yörükler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için mehteran eşliğinde yürüdü.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine tepki göstermek için IspartaTren Garı'nda toplanan Isparta Yörük Türkmen Derneği üyesi grup, IspartaBelediye Mehter Takımı eşliğinde İstasyon Caddesi'nden, protesto gösterilerinin yapıldığı Hükümet Meydanı'na yürüdü.

Burada gazetecilere açıklama yapan Türk Dünyası Yörük Birliği Başkan Yardımcısı Küçükyaman, Türkiye Cumhuriyetinin, devletin ve milletin büyük bir badire atlattığını söyledi.

Hainlerin Türkiye'nin iradesine el koyma girişiminin milletin iradesine ve devletin dirayetine yenik düştüğünü dile getiren Küçükyaman, FETÖ'cüler tarafından yapılan bu haince darbe girişimine karşı milletin büyük bir duruş sergilediğini kaydetti.

Millet tarafından sergilenen bu duruşun, milletin demokrasiyi ne kadar özümsediğini gösterdiğini anlatan Küçükyaman, yörükler olarak da darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren devletin ve milletin yanında yer aldıklarını ilan ettiklerini aktardı.

Hiçbir gücün milli iradenin üstünde olmadığını vurgulayan Küçükyaman,"Çok şükür devlete sızmış hainlerin temizliğine başlandı. Biz inanıyoruz ki Türk askeri halkına böyle bir şey yapmaz ancak burada birtakım hainler bunu gerçekleştirdi. Çok şükürler olsun Allah'ın yardımıyla bugünlere geldik" dedi.

Demokrasi nöbetinde 14'üncü gününde Hükümet Meydanı'nda Kur'an-ı Kerim okunan programda, darbe girişimi sırasında ölenler için dua edildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR