27 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Ekim 2010 Çarşamba 13:30

Zabıta Ekipleri Denetimlerini Südürüyor

Isparta Beldiyesi Zabıta Ekipleri Denetimlerini Südürüyor.
Zabıta Ekipleri Denetimlerini Südürüyor

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü açık alanda satılan gıda maddeleri denetimlerini artırarak sürdürüyor. Özellikle Pazar alanlarında açıkta satılan balık, tavuk ürünleri ile yufka satıcıları denetimini artırdı.

Zabıta Müdürlüğü Isparta’da bulunan tüm açık pazarlardaki denetimlerini sürdürürken balık ve tavuk satıcılarından gerekli belgeleri isterken, yufka paketlerini de tek tek tartarak usulüne uygun paketlenip paketlenmediğini kontrol etti.

Zabıta yetkilileri denetim sırasında vatandaşları da uyarmayı da ihmal etmedi. Açık alan ve pazarlarda satışı yapılan ürünlerin mutlaka tüketim tarihini kontrol etmelerini ve açıkta parçalama yapılan tavuk etlerini sakın almamalarını tavsiye etti. Açıkta parçalama yapılmasının hijyenik şartlara uygun olmadığı ve hastalığa davetiye çıkardığı gerekçesi ile kesinlikle alınmaması bunu yapan satıcının da derhal zabıta müdürlüğüne ihbar edilmesi gerektiğini söyledi.

Zabıta Müdürlüğü yapılan denetimlerde sağlık şartlarına uymayan ürüne rastlanmadığını da belirterek periyodik denetimlerin bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR