20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Kasım 2010 Cuma 17:47

Zabıta Halkı Broşürle Bilinçlendiriyor

Kış aylarının ağır ağır kendini gösterdiği şu günlerde vatandaşı bekleyen tehlikelerin başında soba zehirlenmesi geliyor.
Zabıta Halkı Broşürle Bilinçlendiriyor

Kış aylarının ağır ağır kendini gösterdiği şu günlerde vatandaşı bekleyen tehlikelerin başında soba zehirlenmesi geliyor.

Tamamen yanmadan kapatılan sobalar çıkardıkları gaz nedeniyle insanların ölümüne kadar giden sonuçlar doğuruyor. Şehrimizde böyle acının yaşanmaması için Zabıta Müdürlüğü bastırmış olduğu broşürü tek tek dolaşarak halka esnafa ve vatandaşa dağıtıyor.

Zabıta Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu, “Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın bizlere vermiş olduğu talimat doğrultusunda Isparta’mızda soba zehirlenmesinden dolayı göz yaşı akmaması için gerekli çalışmalara başladık. Özellikle sobalı evlerde bilinçsiz yakım ve özenli temizlik yapılmaması nedeniyle istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde de bu tehlike ciddi ciddi gün yüzüne çıkmaya başlamıştır.

Hazırlatmış olduğumuz broşürde soba yakımı, baca temizliği ve yakım sırasında nelere dikkat edilmesi hususunu içermektedir. Özellikle sobalı evlerimizde kurallara uyulmadan kapatılan sobalar büyük tehlike oluşturmaktadır. Yanlış yakım ve gerekli temizliğin yapılmaması nedeniyle yangın çıkmaktadır. Yangının yanı sıra baca tıkanmasından dolayı odaya dolan gaz ölümlere varan sonuçlar oluşturmaktadır. Şehrimizde bu tür olayların yaşanmaması için halkımızı broşürlerle bilinçlendirmeye çalışıyoruz. İnşallah dağıttığımız bu broşürler neticesinde şehrimizde böyle olumsuz bir haber duymayız” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR