23 Haziran 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Aralık 2017 Cuma 16:09

Ziraat Odaları’ndan Ankara Çıkarması

Ziraat Odaları’ndan Ankara Çıkarması
Ziraat Odaları’ndan Ankara Çıkarması

Isparta, Gelendost, Şarkikaraağaç, Yalvaç, Keçiborlu, Senirkent ve Gönen Ziraat Odaları Başkanları TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’ı makamında ziyaret etti. 

Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, Gelendost Ziraat Odası Başkanı Ömer Uysal, Şarkikarağaç Ziraat Odası Başkanı Güzel Demirel, Yalvaç Ziraat Odası Başkanı Muhittin Yeşil, Keçiborlu Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, Senirkent Ziraat Odası Başkanı Nuri Yalçın ve Gönen Ziraat Odası Başkanı Ali İlk, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şinasi Şemsi Bayraktar’ı Ankara’da ziyaret etti. 

Ziraat odası başkanları bölgelerindeki çiftçi sorunlarından bahsetti ve Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk Şinasi Şemsi Bayraktar’a çiftçilerin her zaman yanında olduğu için plaket takdim etti.

Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk “Fransa, İngiltere ve Bulgaristan gibi ülkelerde yaygın olarak yetiştirilen lavanta, Türkiye’nin gül vadisi olan Isparta’da giderek yaygınlaşıyor. Kurutulmuş lavantanın fiyatında önemli bir artış görülse de, kozmetik ve kimya sanayinde daha ucuz olduğu gerekçesiyle ithal lavanta yağının kullanılması sıkıntı yaratıyor. Bu durum bölgedeki lavanta yağı stokunu arttırıyor. Bölgemizde üretilen lavanta yağı, üretici desteklenirse ithal lavanta yağıyla rekabet edecek duruma gelebilir. Lavanta gibi elma, kiraz ve gül de ihracatı artırmak için devletin bazı önlemler alması ve yapılan maliyetlerin, mazot ve gübre fiyatları gibi girdilerin düşülmesi gerektiğini” söyledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR