23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Aralık 2014 Pazartesi 13:35

2015’te Uluslararası Düzeyde Yapılacak

Aralıksız olarak 12 yıldır devam eden Eğirdir Triatlonu, 2015 yılında Uluslararası sporcuların katılımıyla gerçekleşecek.
2015’te Uluslararası Düzeyde Yapılacak

Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, “Bu yıl 12 incisi ve aralıksız olarak yapılan Eğirdir Triatlon yarışmaları, Alanya’dan sonra süreklilik arz eden ikinci yer. Bunun içinde ayrı bir değere sahip olduğu için, parkurunun sporcularımız tarafından da beğenildiği ve katılımın da yüksek olacağı beklentisiyle 2015 yılında yapılacak Eğirdir Triatlonu’nun uluslararası düzeyde yapılamasına karar verdik” dedi.

Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, “13. Eğirdir Triatlonu’nu uluslararası düzeyde yapılacak. Bunun kararı alındı. Bu kararın alınmasında, her şeyden önce talepte bulunan Belediye Başkanımız Ömer Şengöl’ün büyük emekleri vardır. Federasyonumuza, sporcularımıza, Eğirdir’e ve Eğirdir Belediyesi’ne hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Ömer Şengöl de, geçmiş döneminde görev yapması ve Eğirdir Triatlonu’nun başlangıcından beri bilgi sahibi ve gerekli ilgiyi gösterdiğini hatta geçtiğimiz dönemlerde Federasyonun kurullarında görev yaptığını ifade etti. Başkan Şengöl, “Eğirdir’ de triatlon yarışmalarını fazlasıyla önemsiyoruz. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi tekrar uluslararası platforma taşınması için girişimlerimiz sonuç verdi. Uluslararası düzeyde yapılması için Federasyona taleplerde bulunduk. Önümüzdeki yıl yapılacak olan uluslararası yarışmanın Eğirdir halkı ile bütünleşmesi ve ilginin artması için çalışma ve tanıtıma önem vereceğiz. Diğer önemli bir konu ise Eğirdir Belediye Spor da triatlon branşına sporcular kaydederek faaliyete geçecek.” dedi.

Triatlon yarışlarının aralıksız 13. defa ve uluslararası düzeyde gerçekleşecek olmasından dolayı sevincini belirten Başkan Ömer Şengöl, “Eğirdir Triatlonu’nun uluslararası düzeyde yapılacak olmasında emeği geçen Federasyon Başkanımız Hamdi Güneş ve federasyon yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR