24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Temmuz 2014 Cuma 12:15

Bayram Harçlığı Bu Yılda Polis Amcadan

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından bu yıl 7’nci kez Bayram Harçlığı Projesi hayata geçirildi. Isparta Polisi projeyi Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden başlattı.
Bayram Harçlığı Bu Yılda Polis Amcadan

Isparta Polisi Bayram Harçlığı Projesi’ni bu yıl da hayata geçirdi. 7’nci kez düzenlenen proje Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden başlatıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Çocuk Poliklinikleri önünde sıra bekleyen çocuklara ve ailelerine yönelik bilgilendirme konuşmaları yaptı.

Minik çocuklar polis amcalarını merakla dinleyerek özellikle bayramda dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgi aldı.

Öte yandan Isparta Emniyet Müdürü Caner Tayfur’da hastaneye gelerek önce çocuk servisinde yatan çocukları ziyaret etti. Çocuklarla ve aileleriyle sohbet eden Tayfur, çocuklara da bayram harçlığı projesi kapsamında 5 TL harçlık, çikolata, kitap ve bilgilendirme broşürü hediye etti.
İl Emniyet Müdürü Tayfur’a Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Aydın, Hastane Başhekimi Mehmet Topal, Başhekim Yardımcısı Pınar Taner Topsakal’da eşlik etti.

İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Son yıllarda yurt çapında meydana gelen meydana gelen vahim çocuk kaçırma olaylarının artması özellikle bu olayların tatil ve bayram günlerine paralel gelişmesi nedeniyle çocuklarımızı bilinçlendirmek ve kendi kişisel güvenliklerini basit tedbirler alarak nasıl sağlayabileceklerini anlatıyoruz” dedi.

Tayfur, “Bu konuda yaptığımız faaliyetlerle çocuklarımızda bir farkındalık oluşturarak olumsuz olaylara dikkat çekmek amacıyla Isparta Emniyet Müdürlüğü olarak her bayram düzenlediğimiz Bayram Harçlığı Projesi’nin başlangıcını hastanemizde tedavi gören çocuklarımızla başlattık. Bayram gününe kadar Topluk Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerimiz bilgilendirme çalışmalarına özellikle çocuklarımızın yoğun olduğu alanlarda devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR