23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Aralık 2015 Perşembe 11:10

Genel Başkanımızın Yanındayım

Genel Başkanımızın Yanındayım
Genel Başkanımızın Yanındayım

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, 1 Kasım seçimleri sonrası, kurultay çağrılarının yapıldığı bir ortamda canlı yayına çıktı konuştu. Açıkça Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yanında olduğunu söyledi. 'Gündemimiz MHP'nin bir sonraki seçimde iktidar olması için yeterli oyu nasıl alacağıdır" dedi.

2018'İ İŞARET ETTİ
Kanal 32 ekranlarında yayınlanan Mustafa Kahraman'la Çizgi Ötesi programının bu haftaki konuğu MHP İl Başkanı İsa Yalçın oldu. 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren Yalçın, olağanüstü kurultay çağrılarına destek vermedi. 'Şu an konuşulması gereken herkesin birbirine saygı çerçevesinde MHP'nin bir sonraki seçimde iktidar olması için yeterli oyu nasıl alacağıdır' dedi

GENEL BAŞKAN DEĞİŞİRSE 4 HAYIR DEĞİŞECEK Mİ?
Olası bir olağanüstü kurultayda kimi destekleyeceği sorusuna yanıt veren Yalçın, " başkanı olarak kaldığım sürece sayın Genel Başkanımın yanında olduğumu her zaman ifade ettim" dedi. Kendisine ısrarla bu hayırlar olmasa daha iyi mi olurdu sorusunun sorulduğunu kaydeden Yalçın " Genel Başkan değişirse, MHP'nin dört hayır değişecek mi?' sorusunu yöneltti.

Kanal 32 ekranlarında yayınlanan Mustafa Kahraman'la Çizgi Ötesi programının bu haftaki konuğu MHP İl Başkanı İsa Yalçın oldu. 20 ay içinde Türkiye'de 4 seçim yapıldığına dikkat çekerek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Türkiye'de algı operasyonlarının MHP'nin oy kaybetmesine neden olduğunu söyledi. Parti içinde muhalif kanadın olağanüstü kurultay çağrısını değerlendiren Yalçın, "MHP'de sanki bir karışıklık varmış, parti içerisinde bir muhalefet ve o muhalefete karşı sert bir direniş varmış algısı oluşturulmaya çalışılıyor. MHP'de belli konuların konuşulması cennette yasak meyvenin yenmesi gibi bir olay değildir. Biz gayet demokratik bir partiyiz. Parti içinde tüm bunları sıkı şekilde analiz ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de milli iradeyi milliyetçi iradeyle buluşturmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kurultay istemek gayet doğal bir haktır. Ama bizim bir tüzüğümüz var. Kurallar var. Sayın Genel Başkanımız parti menfaatine uygun olduğunu düşünürse bu süreci işletir. Ama bu durum parti içinde sıkıntılara yol açacaksa Genel Başkanımız bu işi 2018'e kadar bekleteceğini söyledi. Şu an konuşulması gereken herkesin birbirine saygı çerçevesinde MHP'nin bir sonraki seçimde iktidar olması için yeterli oyu nasıl alacağı konusudur. Bizim Isparta'da gündemimiz budur. Kurultay için imza toplanır genel başkan kabul eder. Kurultay toplanırsa delegeler demokratik hakkını kullanır. Ama şu anda her genel başkan adayının kurultay istemesiyle vakit kaybedilemez" diye konuştu.

BENİM GİBİ DÜŞÜNMEYENLERE HAKSIZLIK ETMEK İSTEMEM
Olası bir olağanüstü kurultayda kimi destekleyeceği sorusuna yanıt veren Yalçın,"Bu şekilde bir kararın olduğun söylemekten çekinmem. İl başkanı olarak tabanda benim kararımın ne olduğunu herkes çok iyi bilir. Ama il başkanı olarak herkesin her şeyi tartıştığı bir dönemde alenen sanki ben kararımın karşısında olanları karşıma alıyormuş gibi bir kararı ısrarla vurgulamak doğru değil. Ben il başkanı olarak kaldığım sürece sayın Genel Başkanımın yanında olduğumu her zaman ifade ettim. Benim gibi düşünmeyen ülküdaşlarıma saygısızlık olarak değerlendirilmesi istemem. Geçtiğimiz günlerde ilçeler gittim. Bana ısrarla bu hayırlar olmasa daha iyi mi olurdu sorusu soruldu. Bende kendilerine 'Genel Başkanımız değişse MHP'nin dört hayırına evet mi diyecek diye sordum? MHP politikalarında bir değişiklik yok. Ama biz, bize karşı uygulanan algı operasyonunu yenmek için MHP iktidarının bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini ispat için çalışıyoruz" dedi.

ISPARTA KAYBEDEN İL OLDU
1 Kasım sonrası nasıl bir tablo çiziyorsunuz sorusuna yanıt veren Yalçın, "1 Kasım öncesi askerin başına çuval geçirilmesinden MHP üzerinde hangi oyunlar oynandıysa 1 Kasım sonrası için de böyle olacağını düşünüyorum. İnşallah böyle olmaz. Özellikle Isparta için bundan önceki gibi olmaz. Çünkü Isparta kaybeden il olmuştur. Vergi toplamada 5'inciyiz kamu kaynaklarını kullanmada 70'inci sırada. Türkiye'de işsizlik oranı en düşük ildik. Göç alan ildik. Şu an göç veren ikinci iliz. Komşumuz Antalya'ya çalışmaya gidiyoruz. AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, en önemli komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başkanlık görevi aldı. Sadi Bilgiç Bey'den bulunmuşu olduğu konumda Isparta'ya faydalı hizmetler getirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bugün basında yer alan haber TOKİ aracılığıyla emekli beklenti içindeyken 2016 TOKİ planlamasında Isparta'nın olmadığı ortaya çıktı.

BU DÖNEM ŞANS OLABİLİR
2015 kasımında Dereboğazı yolu gündeme gelecekti yok. Turizm desteği yok. Eğirdir Gölü yok. Teşvik yok. İl Genel Meclisi bütçe yapıyor. Bir kamu kuruluşunun krediyle personel maaşı dağıttığını denetim komisyonu raporu tamamlandığı zaman uzun uzun anlatacağız. Isparta iyi yönetilmiyor. Ama bu dönem iyi bir şans olabilir. Süreyya Bey'den beklentilerimiz olumlu. Isparta'ya fayda sağlayabilecek makamda oturuyor. Bugün yeni hükümete şans vermek lazım. Her ne kadar geçmişi karanlık ve doğru işler yapamayacağına inansak da sabırla beklemek zorundayız" dedi.

KENDİSİ GÜNDEMİMDEN DÜŞMÜŞTÜR
1 Kasım seçimleri öncesi ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in 'Türkiye koalisyonsuz dönemlerde büyümüştür' şeklindeki açıklamasına verdiği tepki ve ardından gelen yanıtla ilgili yaşananların hatırlatılması üzerine Yalçın," Kendisi eğitim seviyesine göre cevap verdi. Bu mesele kapandı. Bazı olaylara takılı kalmamız mümkün değil. Yarın yine Ticaret Sanayi Odası ile bir araya geliriz ama benim kişisel anlamda gündemimden düşmüştür. O kullandığı cümleleri kabul etmemiz mümkün değildir. Birileri eline kağıt tutuşturuyor ve o da okuyor. Kendisinin kim olduğunu herkes bilir. Bulunduğu makam önemli temsil noktalarından biri. Ticaret Odasında benim gönül bağım meclis başkanı ve meclis üyeleriyledir. Eğer görüşülmesi gerekiyorsa Isparta için kendisiyle de görüşürüm" diye konuştu.

GÖREVDEN ALINACAK YÖNETİCİ YOK
Bu süreçte parti içinde hiç bir yöneticinin görevinden alınması gibi bir durumun olmayacağın ileten Yalçın, " Parti yöneticilerinin değişip değişmeyeceği kongrelerle olur. Şu anda ilçe teşkilatlarımız da ilde de görevimizin başındayız ve devam edeceğiz. Ben yapılan çalışmayla alınan sonucun orantılı olmadığını düşünüyorum. Bizim ilçe teşkilatımız bu kadar çalıştığı için bu oyu aldık diyebileceğimiz seçim değil" ifadelerini kullandı.

EN AZINDAN CEMAAT BASKISI YOK
Yeni SDÜ yönetimiyle ilgili düşüncelerini de açıklayan Yalçın, " Üniversiteye de eşit mesafeli yakınlıktayız. Üniversite kendi içinde kendisini yönetmeli. Ama sanki bu dönem biraz fazla siyasallaştı gibi geliyor. Sayın Rektörü ve kurmaylarını ziyaret ettik. İhtiyaç olunduğunda destek olacağımızı söyledik. Akademik anlamda yapılması gereken çok şey olduğunu yapılan başarılı çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyledik. Sayın hocamız öğrenci yoğunluğu olduğunu ikinci üniversite kurulması gerektiğini söyledi. Endişem var ama umudum da var. Bir etki olduğunu düşünüyorum. Ama güzel şeyler olacağından umutluyum. En azından bir cemaat baskısı yok" dedi.

GÜNEŞLİ HAVADA MHP'Lİ OLMADIM
Isparta'da herkesi sağduyulu olmaya davet ettiklerini kaydeden Yalçın, "Hükümet yeni kuruldu ve seçimler bitti. MHP olarak öz eleştirimizi yapıyoruz. Eleştiri yapmak da herkesin hakkıdır. Samimi olan kim varsa sırtımızda taşırız. Ben 14 yıldır MHP'de yöneticilik yapıyorum. Güneşli havada MHP'li olmadım. Yağmur ve fırtınalı havada gidecek değilim. Biz sonuna kadar bu hareketin peşinden koşacağız. MHP her hangi bir siyasi hareket değildir. Bugün millet tercihini AKP'den yana kullanmıştır. Bundan sonra da MHP'den yana kullanacaktır. Bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yeniden seferberlik ilan edeceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR