20 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Ekim 2010 Cumartesi 21:00

Hizbullah'ı JİTEM Kurdu

'JİTEM'i ben kurdum' diyen emekli Albay Arif Doğan itiraflarına bir yenisi daha eklendi.
Hizbullahı JİTEM Kurdu

İnternete düşen ses kaydında Doğan, Hizbullah'ın JİTEM tarafından kurulduğunu ve başına da Hüseyin Velioğlu'nun getirildiğini söylüyor.

"JİTEM'i ben kurdum" diyen emekli Albay Arif Doğan şok itiraflarına devam ediyor. Önceki ses kayıtlarının kendisine ait olduğunu kabul eden Doğan'ın yeni ses kaydı Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığı, Hizbullah ve son günlerin en fazla konuşulan ismi eski İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında çarpıcı açıklamalar yer alıyor.

JİTEM'den önce Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığını kurduğunu anlatan Doğan, Hizbullah'ın JİTEM tarafından kurulduğunu ve başına da Hüseyin Velioğlu'nun getirildiğini söylüyor. Devrimci Karargah Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Hanefi Avcı'yı "JİTEM'e transfer ederek biz aldık" diyen Doğan "Operatif olarak JİTEM'e geçti" diye konuşuyor.

ÖNCE KONTRHİZBUL'DU
Kuruluşu, yapısı ve işleyişi ile ilgili bir çok muammayı da içinde barındıran Hizbullah'ın Jandarmaya kurdurduklarını söyleyen Arif Doğan, "Yav kontrhizbul olarak o kuruldu PKK'ye karşı. Hüseyin Velioğlu'ydu başındaki. Hizbullah'ı biz kurduk zaten. O Hizbullah değildi onun adı kontrhizbul'du. Kontrhizbuldu ondan sonra Hizbullah'a dönüştü. Emniyet bir operasyon yaptı Kavacık'ta, Onu (Hüseyin Velioğlu) öldürüp atmışlar" diyor.

AVCI'YI JİTEM'E TRANSFER ETTİK
Avcı'nın JİTEM'in kuruluşundan itibaren içinde bulunduğunu söyleyen Doğan, Avcı'nın arşivi olduğunu anlatıyor. MİT Bölge Müdürü'nün Avcı'yı tavsiye ettiğini belirten Doğan, "MİT bölge başkanından sistem kuracak uzman bir istihbaratçı istedim. Hanefi Avcı'yı tavsiye etti. Operatif olarak JİTEM'e geçti. Anlatabildim mi? Hiç kimsenin de aklı ermiyordu. Çatışmaya falan da giriyorduk. Arşivde vardır o. Evet var onunda arşivi, yok desek de var" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR