21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Ağustos 2017 Çarşamba 19:53

Kamu Zararı Var Mı?

Sözleşme biteli 2 yıl oldu ama...
Kamu Zararı Var Mı?

Isparta’da bilboard reklam alanlarıyla ilgili iddialar kamu zararı tartışmalarını da beraberinde getirdi. İddialara göre Bilboardlardan dolayı bir kamu zararının oluşabileceği belirtiliyor.

Belediye eski Başkanı rahmetli Hasan Balaman döneminde ihaleye çıkan bilboardlarla ilgili tartışmalar kamu zararını gündeme getirdi. 2015 yılında sözleşmesi sona eren firma konunun mahkeme sürecinde olduğu için bilboardları kullanmaya devam ediyor.

Belediye konuyla ilgili tahliye davası açtı. 2 yıldır süren davada sona bir türlü gelinmedi. Hali hazırda bilboardların işletmeciliğini yapan firma belediyeye herhangi bir ödeme yapmıyor. Bir taraftan firma belediyeye borçlanırken, bir taraftan da çeşitli etkinliklerin duyurularını bilboardlar aracılığıyla yapan belediye firmaya borçlanmış oluyor. İddialara göre söz konusu hukuki sürecin tamamlanmaması sebebiyle bir kamu zararı olaşabileceği de ifade ediliyor. Şu anda Yargıtay da olan sürecin nasıl tamamlanacağı, bilbordların işletmesinin devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR