26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Mart 2012 Cumartesi 13:57

Öner İle Ak Parti Arasında 'Yalakalık' Tartışması (Video)

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ve AK Partili bazı Milletvekilleri arasında Başbakan'a yalakalık krizi yaşandı.
Öner İle Ak Parti Arasında Yalakalık Tartışması (Video)

TBMM Genel Kurulu`nda 4+4+4 yasa teklifi görüşmeleri sırasında söz alan CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, teklifin Rize Üniversitesi`nin adının ``Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi`` olarak değiştirilmesini içeren 19. maddesi üzerinde yaptığı konuşmada, ``Rize Üniversitesi`ne adı verilen Recep Tayyip Erdoğan kim? Şehide `kelle` diyen Başbakan. Teröristbaşına da `sayın` diyen Başbakan... Çiftçinin anasına hakaret eden başbakan...`` dedi.

Öner`in sözlerine AK Parti milletvekilleri, ``Saygılı ol`` diye tepki gösterdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Öner`in ardından sataşma olduğu gerekçesiyle söz aldı. Demokrasiyi ``erdemin olduğu sistem`` olarak tanımlayan Elitaş, ``Demokrasi özgürce konuşurken insanlıktan çıkılmayan bir sistemdir. Sayın Başbakan`ın karşısında `emredersin başbakanım` deyip, yalakalık yapanlar, bugün burada o Başbakan`a hakaret etmeyi kendilerinde hak görüyorlar. Bir sene önce yalakalık yaparken, şimdi geliyorsun burada milletvekilliğinin verdiği özgürlükle istediğin şeyi konuşuyorsun. Aynaya bakarsan kimin ne olduğunu görürsün`` diye konuştu.

Tekrar söz alan Öner, ``Allah`tan başka hiç kimseden korkmadım, kimseye yalakalık yapmadım. Yalakalık yaptığımı ispat etmeyen ş....sizdir. Ben hiç kimseden bugüne kadar çekinmedim. Sayın Başbakan da bunun tanığıdır. Bir gün yağcılık yaptığımı ispat eden varsa, milletvekilliğinden ayrılırım, sizler de ayrılabilir misiniz?`` diye sordu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR