24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Ocak 2015 Pazartesi 14:11

OSB'ye Büyük Bir Yatırım Daha Geliyor

OSB'ye büyük bir yatırım daha geliyor
OSBye Büyük Bir Yatırım Daha Geliyor

Süleyman Demirel OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut, Adapazarlı bir sanayicinin peynir suyu gibi atık maddelerin sanayiye tekrar kazandırılması anlamında ciddi bir tesis kuracağını bildirdi. Karabulut, bu yatırımın tarımsal ekonomiye ciddi katkı sağlayacağını vurguladı.

Yaklaşık 1,5 yıldır görevde olan Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut, bugüne kadar gerçek sanayici peşinde koştuklarını ve bunun meyvesini yemeye başladıklarını bildirdi. Bu anlamda ciddi çalışmalar yaparak OSB'yi doldurduklarını ifade eden Karabulut, "Mevcut OSB'de boş parselimiz kalmamak üzere tamamını sanayicilere tahsis ettik. İşletmeye geçen sanayicilerimiz 59 tane, inşaat fabrika aşamasında olanlar 7 tane, proje safhasında olanlar ise 11 tanedir. 2015 yılının ilk 6 ayında inşaat fabrika aşamasında olanlar hizmete girecektir. Proje aşamasında olan 11 parselimizin de yıl sonuna kadar inşaatını bitirme zorunluluğu var. Yer tahsisi ederken sanayicilere 1 yıl içinde inşaata başlamayacaksınız girmeyin demişimdir. Çoğundan da taahhüt almışımdır. Hiçbir sanayicimizi rant peşinde koşturmuyoruz. Gerçek sanayici istiyoruz" dedi.

OSB'YE SÜT FABRİKASI KURULACAK
Öte yandan yeni bir müjde veren Karabulut, "Büyük parselimizin bir tanesini Adapazarlı bir sanayicimize kendisine yardım etmek suretiyle sattık. Yakında Isparta’nın tarımsal ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacak bir fabrikayı getirecek. Kendisi süt fabrikası kuracak. Akdeniz Bölgesi'ndeki üretimdeki atık dediğimiz yani peynir suyu vs gibi ürünlerin sanayiye dönmesi konusunda ciddi bir tesis kuracak. Tarım benim için çok önemli. Çünkü üretmeden tüketmek mümkün değildir. Tarım ve sanayi kıskacın içerisinde. Sanayimiz gereğini gerekli şekilde alamamış" diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR