21 Ekim 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Aralık 2010 Cuma 09:39

Sadi Bilgiç: "Kaybeden Isparta Olur"

Antalya Mimarlar Odası’nın sağlık kompleksi ile beş yıldızlı otel yatırımını yargıya taşımasına tepkiler çığ gibi büyüyor.
Sadi Bilgiç: Kaybeden Isparta Olur

Antalya Mimarlar Odasına son tepkiyi ise AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç gösterdi. Her iki projenin de Isparta’ya büyük katkılar sağlayacağına dikkat çeken Milletvekili Bilgiç, “Hal böyle iken bugüne kadar hiçbir konuda gündeme getirilmeyen konular gündeme getirilerek, varsa eksiklikler; küçük tadilatlarla çözülebilecek imar değişiklerini bahane ederek yatırımı engellemeye veya geciktirmeye çalışmak; Isparta’nın gelişmesine, büyümesine, insanların refahının artmasına karşı çıkılması anlamını taşır” diye konuştu.

Projelerin engellenmesinde kaybeden tarafın Isparta olacağını vurgulayan AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç sözlerini şöyle sürdürdü: “Isparta’ya yapılacak iki önemli yatırım ile ilgili Antalya Mimarlar Odası’nın Isparta İdare Mahkemesine başvurduğunu, ancak mahkemenin iki konunun birleştirilerek yapılan başvuru dilekçesini usul yönünden reddettiğini, davanın ayrı ayrı başvuru halinde açılabileceğini öğrendik.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki: Hem bölge hastanesi, hem otel yatırımı Isparta için büyük önem taşıyor. İlimizin kabuğunu yırtması, insanlarımıza yeni iş imkanlarının sağlanması, şehrimizin büyümesi ve ekonomik katkıları göz önüne alındığında bu tür yatırımların çoğalması için herkesin taşın altına elini koyması ve destek olması gerekiyor.

İmarla ilgili iddia edilen küçük eksiklikler ve hatalar bahane edilerek bu yatırların yapılmaması için hukuka başvurmanın altında iyi niyet aranmaz. Her iki yatırımda da yolsuzluk, usulsüzlük, kamu zararı söz konusu değildir. Tam tersi hem kamu, hem Isparta, hem de bölge için ciddi kazanımlar vardır.

Her iki yatırım ile ilgili olarak dava dilekçesi reddedilen Antalya Mimarlar Odasının yeniden dava açmaması için bütün Isparta olarak harekete geçmeliyiz. Haklı tepkimizi demokratik sınırlar içinde ortaya koymalıyız. Bu konuda da en önemli görev Isparta Mimarlar Odası Başkanı ve yönetim kuruluna düşmektedir. Kendileri meslektaşlarını uyarmalı ve Isparta’ya zarar vermelerini önlemelidirler. Ortada hukuki bir hak arayışı ve eşitsizlik söz konusu değildir. Bu işin tarafları yoktur. Bu işin tek tarafı vardır: O da yatırımların gecikmesi veya engellenmesi durumunda kaybeden Isparta tarafıdır.

Ortada bölgeye hizmet verecek, 120 milyon liralık yatırımı olan, en az 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak, her adımı hukuka uygun devasa bir bölge hastanesi;

Isparta’nın yıllardır ihtiyaç duyduğu eksikliği giderecek, kamudan hiçbir beklentisi olmadan tamamen yatırımcının kendisinin yapacağı, 20 milyon dolarlık 250 insanımızın iş imkanı bulacağı, Isparta ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak bir otel yatırımı bulunmaktadır. Bu yatırımların kime ne zararı vardır ki engel olunmak isteniyor?

Bu konuda niyetin üzüm yemek olmadığını düşünüyorum. Isparta için hayati önem taşıyan yatırımların yapılması için bizler dahil herkes elinden geleni yapıyor ve yapmalı.

2 büyük yatırım Isparta’nın kabuğunu yırtması için bir dönüm noktasıdır. Hiç kimsenin hakkı yenmeden, hiç kimseye zarar verilmeden, şehrin dokusu bozulmadan yapılacak yatırımlara engel olmaya çalışmak, bana göre bu memlekete verilebilecek en büyük zarardır. Yatırımcıya destek olunması gereken yerde köstek olmanın hiçbir mantığı bulunmamaktadır.”

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR