21 Eylül 2017 Perşembe

Bora TÜFEKLİ / Ajans32

‘Sandık’ Kampanyası

08 Ağustos 2014 Cuma 14:05

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kaldı. 3 aday yarışıyor. Biri değil de ikisi Isparta’ya gelir sandık. Gelmedi, adaylar Isparta’yı teğet geçti.

Erdoğan için bakanlar geldi… Ekmel Bey için vekiller… Demirtaş’ın da mütevazi seçim minibüsü boy gösterdi.

“Erdoğan” diyen AK Parti’nin Isparta için söyleyecek bir şeyleri vardır sandık. Şehrin çeşitli yerlerine asılan afişlerde 3. Köprü, YHT vurguları yapıldı. İl Başkanı Zabun nadiren yaptığı basın toplantısında İstanbul’daki 3. Havalimanı’ndan, 3. Boğaz Köprüsü’nden, Kanal İstanbul Projesi’nden söz etti.

Ekmel Bey’in afişlerine bakınca kendisini Ispartalı sandık. Öğrendik ki, eniştemizmiş. Isparta Ispartalıya sahip çıkacak diye vurgular yapıldı Kahire doğumlu, aslen Yozgatlı Ekmel Bey için.

CHP’li vekiller MHP’li belediyeyi ziyaret ederken Kırmızı Halı’yı görünce Bahçeli geliyor sandık. Meğer CHP Genel Başkan Yardımcısı ve 10 CHP’li vekilmiş gelen. Belediyemizin misafirperverliği göğsümüzü kabarttı.

Yıllar önce sözde Ermeni Soykırımına karşı mücadele için tüm siyasiler birleşir sandık. Ne de olsa milli mesele. Bir kaçının dışında ses duymadık.

Şehitler verdik. Sandık ki, mesele terörle mücadele; hepsi birleşir… olmadı, nasip değilmiş.

Hepsi Erdoğan’a diktatör dedi, ayrı ayrı kürsülerde. Harun gibi gelip, Karun gibi gidiyorlar diyenler Erdoğan’la yol arkadaşı oldu, diğerleri hala ayrı kürsülerde aynı şarkıları söylediler.

Cumhurbaşkanı seçimi gelince Muhsin Yazıcıoğlu’nu ‘iyi bilmeyenler’le BBP aynı kabın içine giriverdi.

Yüzde birlik oyları ciddiye almayıp alay edenlerle yüzde birleri aşamayan partiler de aynı karede poz verdi, güçlüyüz dercesine…

12 parti birleşti Erdoğan’a karşı… Isparta’da 6’sını gördük… Ay yıldızlı gençlik merkezinde ortak deklarasyonla Ekmel Bey dediler…

CHP’li vekilleri karşılamak için sıraya girdi BTP’lisi, BBP’lisi, MHP’lisi…

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Levent Temiz’i Doğu Perinçek’in oğlu ile “Mehmetçik Coni’ye kalkan olamaz” eylemi yaptığı için görevden alan MHP yönetimi, seçimlere bile girmeyen Türkiye Sosyalist İşçi Partisi ile birlikte Ekmel Bey’e destek verdi.

Mimar Sinan Camiinin imamı ve “AK Parti’nin” Memur Sen’inin Başkanı Osman Akçil, “Erdoğan’a destek veriyoruz” deyince kıyametler koptu. CHP’de, MHP’de hocayı eleştirdi.

Oysa “MHP’nin” Kamu Sen’i, “CHP’nin” Eğitim İş’i her gün Erdoğan’ı eleştiriyordu. Allah’tan hoca yalnız kalmadı da AK Parti İl Başkanı Osman Zabun hocaya sahip çıktı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri diğerleri gibi olmaz siyasi seviye yüksek olur sandık. İktidar, muhalefete ‘kuluçka yuvandan çık’ derken; muhalefette boş durmadı. Soysuz, karaktersiz yakıştırmalarıyla durumu eşitledi.

Söz konusu seçim olunca vatandaş, daha doğrusu seçmen kıymete bindi. Telefonlarımıza Recep Tayyip Erdoğan’dan, Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan bayram mesajları geldi. Bayram ettik. Hatta bazılarımız “Erdoğan bana her bayram mesaj atar” bile dedi.

Erdoğan, prompterden yanlış okuduğu İstiklal Marşı’nı, Çanakkale şiiriyle karıştıran Ekmel Bey’e yüklenirken şiir okuma yarışmasında sandık kendimizi.

Demirtaş’ın bağlamadan başka bir şey çalmadığını söylediler… Arkamıza bir baktık, PKK terörüne şehit verilen binlerce gencin yaşamının çalındığını gördük.

Ekmel Bey, AK Parti seçmenine “Ak Parti'yi seviyorsanız güzel hizmetlerinin devamını istiyorsanız partinizi muhafaza ediniz. Cumhurbaşkanlığı’na sizin aranızdan gelen birisini seçin” diye seslenince “Hülooooğğğğ” deyip sandığa koşuyorduk ki… seçimin Pazar günü olduğu aklımıza geldi Allah’tan, durduk.

Sahi düşündüm de amma renkli bir seçim kampanyası yaşamışız.

Peki, karar verdiniz mi kime oy vereceğinize?

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR