25 Ocak 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Ekim 2021 Pazartesi 15:09

Sorun Ortadan Kalktı

Sorun Ortadan Kalktı
Sorun Ortadan Kalktı

Şehir Hastanesi önünde araç geçişleri esnasında mazgallardan gelen ses Isparta Belediyesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları sonucu giderildi.

Yapılan çalışmayla mazgallar tek tek kaldırılırken, iki metal arasındaki temas noktalarına lastik uygulaması yapıldı. Lastikle desteklenen çalışmalar sonrasında mazgallardan gelen sesler minimum düzeye indirilerek gürültü kirliliğinin önüne geçilmiş oldu.

SESLERDEN ESER KALMADI

Güzergahı kullanan sürücü ve yayalar ile yaptığımız görüşmelerde belediyenin bu çalışmasının yerinde olduğunu belirterek, “Araçların mazgal üzerinden geçerken çıkardığı seslerden dolayı irkiliyorduk. Şehir hastanesinin olduğu bir bölgede olmasından dolayı yaya geçişlerinin yüksek oranda olduğu bir yerde bulunan mazgalların çıkardığı sesler rahatsız edici bir boyuttaydı ama şimdi o seslerden eser yok” diye konuştu.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Sürücü Yakup Deveci ise bu mazgallar üzerinden ilk geçtiğinde çıkan sesten dolayı irkilerek direksiyon hakimiyetimi kaybettiğini belirterek, “Az kalsın kaza yapıyordum. Karayolları ve belediye çalışanlarına  bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR