24 Haziran 2018 Pazar

Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ / Ajans32

Yanıltan Vaadler

31 Mayıs 2018 Perşembe 12:32

YANILTAN VAADLER

 

Seçim sathı mahalline girdik ya, etraf vaadlerden geçilmiyor.Hatta eleştirinin dozu da hayli kaçtı. Birbirleriyle yarışan fikirler beklerken, birbiriyle yarışan kişiler oluşmaya başladı.Olağandışı ve beklenmedik yorumlar duymaya başladık.Dağıldı-kırıldı bazı kaynaklar. Küskünler-pişmanlar yine oluşmaya başladı. Demek ki BEKLENTİ hiçbir zaman gerçekleşmiyor.

Tabii ki hepimizin istekleri, beklentileri, hayalleri var ama bunların da bir sınırı var. Her OLSUN dediğinizin olduğu bir dünya yok ki. İnsanımız hayal etmekle mükellef, siyasetçiler de gerçekleştirmekle. Ama ikisi bir türlü örtüşmüyor.Mitingler yapılıyor, genel başkanlar geliyor-konuşuyor ama vatandaş ALANI DOLDURANLARIN SAYISI ile meşgulİçeriğe bakan çok az!

 

Ana muhalefetin milletvekili adayı sayıyor-söylüyor..Hayretler içinde dinliyor ve izliyorum. ISPARTA SAHİPSİZ DEĞİL güzel laf ve EVET SAHİPSİZ DEĞİL, SAHİPLENMİŞLERİ VAR. Bunu biliyorsun da niye söylüyorsun? 2 üniversite daha kuracakmış. Buyur, kur.Söylemesi kolay. Isparta 2.üniversiteyi zor bela alabildi, sen 2 tane daha kur, gülerler adama. Lise mi açıyorsun birader? Milletvekillerini TEMBELLİKLE suçla. Senin milletvekilin kaç soru önergesi vermiş Isparta için ve kaçı olumlu sonuçlanmış? Haberin var mı? 4 vekili var Ispartanın, ne kadarlık yatırıma vesile olmuşlar? Senin çattığın kişi tek başına para kaynaklarını Ispartaya yönlendirirken sen İstanbulda değil miydin? Oradan mı sahip çıktın Ispartaya?Seçimlerde görün-sonra kaybol. Bari geldin olabilecekleri konuş, bizi kendi hayallerine değil-Isparta gerçeklerine sürükle. Biz BOŞ ve YIKICI sözlere tokuz arkadaş!

 

Soru önergesi vermek marifetmiş, bilmiyordum, öğrendim ve kendime güldüm. Seçim beyannamesi açıklayabilmek için bir adayının olması gerekiyormuş, duydum, güldüm. BU NE ŞİMDİ demeyin; MHP’nin adayı yokmuş ta, seçim beyannamesi de neyin nesiymiş? Siz iyi misiniz? MHP şimdiki Cumhurbaşkanının adaylığı için yola çıkmadı mı?İktidar Partisi Genel Başkanı ile birlikte aynı aday için müracaat etmedi mi? İşte size aday! Siz hangi aklı yaşıyorsunuz Allah aşkına? Bölecek başka bir konunuz daha var mı? Zaten böleceğiniz başka bir kesim de yok, böldünüz böleceğiniz kadar ama adamlar hala dimdik ayakta! Siz kendinize bakın. Yarın dönmek için uğraşacağınız kapıyı kapattınız.

 

Siz istiyorsunuz ki; bugün biz bu yele kapılıp-arkasına düşelim, olmazsa döner-geliriz, eski yerimizi alırız. SankiZAMANINDA ÇÖLÜN ORTASINDA BIRAKTIĞINIZ İNSAN, DÖNDÜĞÜNÜZDE SİZE GÜL BAHÇESİ SUNACAK!

Vay umudundan öptüklerim vay.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR