24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Temmuz 2014 Perşembe 13:48

Artık Elektrik Faturalarınızı Sorgulayabileceksiniz

Artık isteyen elektrik faturasının doğruluğunu EPDK üzerinde kontrol edebilecek.
Artık Elektrik Faturalarınızı Sorgulayabileceksiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik faturalarını hesaplama modülü hazırladı.

Bu sayede tüketiciler, kurumun internet sayfasında yer alan sorgulama modülüne faturalarında yer alan bilgileri girerek ödemeleri gereken bedelin doğru hesaplanıp hesaplanmadığını sorgulayabilecek.

Elektrik fiyatları her üç ayda bir elektrik perakende satış fiyatlarını oluşturan maliyetlerdeki değişimler ve TETAŞ'ın tarife teklifi değerlendirilerek EPDK tarafından onaylanıyor. Ardından 21 bölgenin dağıtım şirketi bu tarfife doğrultusunda harcanılan elektriğe göre tüketiciye fatura kesiyor. Son dönemde elektrik faturaları ile ilgili gelen yoğun şikayet üzerine Kurum, söz konusu çerçevede tüketiciye faturalarını hesaplama imkanı tanıdı.ajans32

BUGÜN İTİBARİYLE YÜRÜRLÜKTE
Hizmet bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Tüketiciler bu sayede kesilen faturanın doğruluğunu kontrol edebilirken, elektrik tüketim saatlerinin yoğunluğuna göre kendileri için en uygun tarife paketini de hesaplayabilecek.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, fatura hesaplama modülünün gecikme zammı, kesme açma bedeli, büyük tüketiciler için güç aşım ve reaktif gibi ilave ücretleri içermediğine dikkat çekerek, tüketicilerin söz konusu ilaveleri, fatura hesaplama modülü ile hesaplanan tutara ilave ederek, fatura üzerindeki bedeli kontrol etmeleri gerektiğini belirtti. Elektrik dağıtımından kamunun artık tamamıyla çekildiğine dikkat çeken Yılmaz, yeni dönemde tüketici memnuniyetinin kurum ve dağıtım şirketleri için çok önemli olduğunu vurguladı.

FATURA KONTROL İÇİN TIKLAYIN!

Editörün Notu: Fatura Kontrol Sistemi Zaman Zaman Hizmet Veremiyor... Bir Süre Sonra Tekrar Deneyebilirsiniz!

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR