22 Eylül 2017 Cuma

Bora TÜFEKLİ / Ajans32

İmam Cemaat İlişkisi ve Hz. Memduh

29 Ağustos 2016 Pazartesi 09:20

İmam cemaat ilişkisini bilmeyen yoktur. O ilişkiyi daha kibar anlatmak için.
İmam hapşurursa cemaat zatürre olur” da diyebiliriz.

Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülen’in evvel zaman içindeki ‘sohbet’lerinde 2. Murat’ın kendisini Namaza kaldırdığını anlatmış. Sosyal medyada ve çeşitli haber sitelerinde oldukça yer buldu bu haber. Gerçekten de bir hayli ilginç.

Haberi okuyup videosunu izledikten sonra aklıma bizim tövbe haşa “Hazreti Memduh” geldi. Dönemin Isparta Valisi Memduh Oğuz, her ne kadar 28 Şubat döneminde elinde viski kadehleriyle pozlar vermiş olsa da Isparta’nın havasından mı suyundan mı bilinmez uhrevi konulara pek bir eğilirdi.

Isparta’yı ‘ilim şehri’ yapma projesinin içeriği de onun o manevi yönünü yansıtıyordu.

FETÖ’nün milletin gözünü boyayan ve adeta 23 Nisan’a alternatifmiş gibi organize ettikleri şu Türkçe Olimpiyatları var ya… Orada kürsüye çıkıp ‘en büyüğe’ hürmet ve selam göndermişti hani…

Vali beyin İlim Şehri projesi kentte tartışmalara neden olmuş hatta dönemin CHP Milletvekili Ali Haydar Öner Memduh Oğuz’a “Hazreti Memduh” lakabını takmıştı.

Vali Oğuz, İlim Şehri projesini anlattığı bir konuşmasında kendisine ilahi bir mesaj geldiğini belirterek “Bu proje bana hissettirildi. İlim şehri için vazifeliyim. Şeref ve mesuliyeti ağır bir proje. Sayın Başbakan'la baş başa istişare etmek istiyorum. Türkiye'yi kurtaracak bir proje” demişti. İlahi mesaj alan vali Türkiye’yi kurtarmayı kafasına koymuştu bir kere.

Pensilvanya’da Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu karıştırmak isteyen ağalarının yanında sığıntı yaşayan terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in de ikinci Murat tarafından namaza kaldırıldığını anlatmasını düşününce İmam öyleyse cemaat de böyle demeden edemiyor insan.

Üzülüyor insan Isparta’yı bu kafa yönetti diye…

Amannn benim ki de laf; Türkiye’yi o anlı şanlı generallerle, siyasetçilerle, bürokratlarla, iş adamlarıyla yıllarca ‘beni ikinci Murat namaza kaldırırdı’ diyen kafa yönetmedi mi…

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR