23 Eylül 2017 Cumartesi

Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ / Ajans32

Meydan Boş, Saldırın !

09 Temmuz 2015 Perşembe 17:38

Malum kalemler yine çalakalem yazmaya başladılar. Devleti yönetmeyi eniyi onlar bilir ya! Bazen Cumhurbaşkanına hak vermiyor değilim. BAZI SİYASİLERE 5-10 KOYUN VERSEN, KAYBEDER-DÖNERLER derdi ya, entel takım kaleme sarıldı yine. Hedefe koyacakları birini bulmuşken.. Tam zamanı… Leş kargaları misali..


Ana muhalefetin adayını TBMM Başkanı seçtirmediği için hepsi saldırıyor. Adını bile koydular. KOLTUK DEĞNEĞİ, KOLTUK TEDARİKÇİSİ. Adamların literatürü ve kelime hazinesi öyle geniş ki, böyle zamanlarda kendimden utanıyorum. NİYE BÖYLE VASIFLAR BULAMIYORUM BEN diye!


Öne çıkan payandalıkları sıralamış muhteremler: 2007 Abdullah GÜL’ü Cumhurbaşkanı seçtirdiler (Ne yapsaydılar, kaosa davetiye mi? ) 2008 Türbanı desteklediler (İyi de parti programları bunu öngörüyordu ) 2012 (4+4+4) eğitim sistemine destek verdiler (İşte katıldığım eleştiri noktası ) 2013 Gezi olaylarında Hükümet kararlarına destek verdiler (Başlangıç ve sonuç aynı mıydı? ) 2013 Alkol yasağına destek verdiler (Eee ne yapacaklardı? Aleni satış ve kullanışa destek mi? ) Bunları söyleyenler, yeni yeni ünvan üretenler; ana muhalefetin TBMM Başkan adayının şimdi karşısında durdukları TC Cumhurbaşkanının Milletvekili seçilmesi için nasıl can siperane mücadele verdiğini ve KOLTUK DEĞNEĞİ olduğunu ne çabuk unuttular?


Daha 1 ay öncesi gerçekleşen seçim sonrası TC Cumhurbaşkanı ile partisinin Genel Başkanının haberi olmadan görüşmeye giden ana muhalefetin TBMM Başkan adayı değil miydi? Ne çabuk unutuldu? Sadece ben demiyorum bunları, anamuhalefetin Milletvekilliğini yapmış Zülfü LİVANELİ de soruyor. Fikir partilerinin öyle geniş açılımları olmaz. Genel Başkanları dahil hiç kimse parti tüzüğünün dışına çıkmaz. Orada kurallar herkes içindir. Zamana ve zemine göre düzenleme yapılacaksa da gerekli organların istişari kararlarına başvurulur, emrivakilerine değil. Bu yüzden de sık sık karar değişiklikleri yaşanmaz.


Özellikle de milliyetçi ve muhafazakar bir kimlik taşıyorlarsa gereğini yapmak zorundadırlar. Kimse bilgiçlik taslamasın. Bugün TBMM Başkanlık seçiminde geçersiz oy veren bir partiyi eleştirenler oturup-birkez daha düşünsün. Son genel seçimlerde %16 oy almış bir partiye neredeyse %84 akıl vermeye kalkıyor. Akıl vereceğinize oy verseydiniz ya! Bunu, kendi içinde eleştiri yapanlar için de söylüyorum. Siyasetle politikayı ayırt etmeyi öğrenin artık.


Başka TÜRKİYE CUMHURİYETİ falan yok!

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR