23 Haziran 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Ocak 2018 Salı 18:10

SDÜ, Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 45’nci Üniversitesi Oldu

SDÜ, Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 45’nci Üniversitesi Oldu
SDÜ, Türkiyenin En Girişimci ve Yenilikçi 45’nci Üniversitesi Oldu

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2017 yılı sıralamasında 45. Sırada yer aldı. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çalışması kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumuna(TÜBİTAK) yaptırılan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2017’ sonuçlarını açıkladı. 

SDÜ’NÜN DEĞERLENDİRME 

PUANI 33,59 OLDU 

TÜBİTAK tarafından, üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralandığı sonuçlara göre; Süleyman Demirel Üniversitesi geçen yıl da 45. sırada yer alırken, bu yıl sıralaması değişmedi ve yine aynı sırada yer aldı. 

Süleyman Demirel Üniversitesi, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Yetkinliği, Fikri Mülkiyet Havuzu, İşbirliği ve Etkileşim, Girişimcilik ve Yenilikçilik Kültürü, Ekonomik Katkı ve Ticarileşme alanlarında yapılan değerlendirmelerde toplam 33,59 puan aldı. 

GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİKÇİLİK 

ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 

Öte yandan, Süleyman Demirel Üniversitesinin üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre ilk 50 arasında yer almasının mutluluk verici olduğu belirtilirken, üniversitede bilimsel alanda önemli çalışmalar yapıldığı vurgulandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR