24 Eylül 2017 Pazar

Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ / Ajans32

Unutamıyorum

01 Ekim 2016 Cumartesi 13:39

Bilmem ki siz ne durumdasınız? 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilmeye çalışılan başkaldırı girişimini ve yarattığı travmayı ben unutamıyorum. Çünkü insanımın üzerine tanklar sürüldü,namlulardan kurşun sıkıldı,uçaklarımızdan bombalar yağdırıldı. 241 canımızı aldılar,yüzlercemizi de yaraladılar.. Ya gönüllerdeki yara? Ya ruhlardaki tahribat?

Unutamıyorum; zira kendimi güvende hissetmemi engellediler,zira yaşanabilir güzel ülkemi korku ülkesi haline getirdiler. Ülkemin güvenliğinden sorumlular vardı işin başında. Ülkemin evlatlarını eğitmekle görevli olanlar vardı yanlarında. Ülkemin manevi değerlerini yüksek tutmakla görevli olanlar vardı. Vardı da vardı.

Unutamıyorum;çünkü bu insanlar inançlı görünümleriyle yıllarca sömürmüşler ülkemi,kullanmışlar ve kandırmışlar herkesi. Haklarını yokettikleri,biat etmedikleri için varlıklarını yokettikleri,aralarına katılmadıkları için devletimden iş ve hizmet alamayan bir sürü insanımızı mağdur ettikleri ortaya çıktı ve çıkıyor.

Unutamıyorum;demokrasi nöbeti adı verilen gece nöbetlerinde ülkesine sahip çıkmak için çırpınan insanımın içine de karıştılar ve birdenbire kimlik değiştirdiler. Suç teşkil eden fiilleri yüzünden gözetim altına alınan ve muhakemeleri sürenlerin ifadelerinin basına yansıyan kısımlarını okudukça bu kanaatim daha bir gerçek buldu.

Unutamıyorum;himmeti zimmeti bilmem ama sohbet adlı toplantıların organizasyonunu yapanlar, katılanlar birden değiştiler,inkarın hız kazandığına şahit olmayı da yaşadık.

Unutamıyorum;mahalli basın ve özellikle de sanal ortam yazışmaları dakikada bir değiştirilir oldu, akşam internete konan haberler sabah yerlerinden kayboldu. İnternet sayfalarına düşen haberlerde bazı isimler zikredilirken,bazı isimler –tutuklanmış olsalar bile- listelerde yer almadı.

Unutamıyorum;çok samimi insanlar birbiriyle selamlaşmaz oldu,hatta çok kişi internet ortamındaki sayfalarını kapattı. Sanki onlar kalkışma yapmıştı!

Unutamıyorum dostlar,unutturulmuyor ki! Çıkmış emekli bir asker KASIMDAN ÖNCE İKİNCİ GİRİŞİM OLACAK diyor. Ne biliyorsun ki,insanları niye tedirgin ediyorsun be adam? Gelsinler,gelecekleri varsa pek tabii ki görecekleri de var. Hatta bir yerlerde okumuştum. İLKİ DENEMEYDİ demişti biri. Unuttukları birşey var. TÜRK İNSANI DEMOKRASİ NÖBETLERİYLE DE DENEME YAPTI.TANKLARIN ÖNÜNE ATLARKEN DENEME YAPTI.HELİKOPTERE 6.35’LİK SİLAHIYLA KURŞUN SIKARKEN DENEME YAPIYORDU.

Unutamıyorum dostlar;benim insanım tarlasında otlayan keçi yüzünden çobanı bile yok eder,bizden toprak alabileceğini yada toğrağımıza göz dikeni ne yapar siz düşünün!

FETÖ bir terör örgütüdür ve yaptıkları ortadadır. Hiçkimse aksini düşünme gafletine düşmesin. Ülkem için PKK ne ise FETÖ de aynıdır. Benimde,sizinde,evlatlarımızında geleceği bunlar yüzünden talan edilmiştir,engellenmiştir.

Terörle mücadelede her yıl milyarlarca dolar harcandığını,bunun da sizin-benim alacağım hizmetlerden/yatırımlardan kesildiğini bilmiyor musunuz? FETÖ ile de mücadele eden devlet, artık daha fazla harcamak zorunda. Düşman sayısı artıyorsa,masrafı da artıyor.

Unutamıyorum dostlar;kendileri idam cezasını uygulamakta olan ülkeler,bizim idamı tartışmamızı yadırgıyorlar. Kendileri bir terör saldırısı sonrası 1 yıl olağanüstü hal ilan ederken,bizdeki kalkışma üzerine uygulanan 3’er aylık OHAL tartışılmaya çalışılıyor. İçeride de şakşakçılar hak getire.

Siz kimsiniz? Nereden buluyorsunuz bu cesareti? Sizin büyükelçinizin Artvin’de ne işi var? Doğu-Güneydoğu illerimizde ne işleri var? Siz önce bun açıklayın. TATİL YAPIYORUM dedi ABD büyükelçisi,çok ama çok güldüm. Beyzadem dağ başında tatil yapıyormuş! O ilde Valilik gösteri yasağı koymuştu ama o beyzade oralarda dolaşırken tahrik mi ediyordu tahrip mi? Biri bana bunu da açıklasın da bilelim.

Devlet;sapla-samanı ayıracaktır,at izinin it izine karışmasına müsaade etmeyecektir. İnanıyorum ki FETÖ örgütüne yardım ve yataklık edenler şimdide masum insanları lekeleme yoluna yöneleceklerdir. Allah’ın adaleti şaşmaz,Devlette suçlunun gözünün yaşına bakmaz.

Etrafınızda olup-bitene lütfen duyarsız kalmayınız. Gerekiyorsa güvenlik güçlerini haberdar ediniz. Devletimizin ve ülkemizin geleceği için buna ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Devletin insanına hizmet üretmesini ve adil olmasını istiyorsak;temelde güvenlik-sağlık-eğitim bekliyorsak destek vermeliyiz derim ben. Dostlukların ve komşulukların geleneksel yapımızdaki yerini sağlamlaştırmanın zamanıdır. Kur’an-ı Kerim rehberimizdir,geçin diğerlerini. Tefsir-Fıkıh-Kelam sizleri bekliyor. O’na Bu’na inanmak yerine bu kaynaklara müracaat edin,Hakk’ı ve hakikati bulacaksınız.

Ben unutmak istiyorum 15 Temmuzda yaşananları. O tarihi kutlayarak-hatırlamak ta istemiyorum. Tıpkı 27 Mayıs’ı,tıpkı 12 Eylül’ü hatırlamak istemediğim gibi.

Gönül huzuru ile şehrimin sokaklarında gezebilmek,aracımla köy köy-şehir şehir güvenle dolaşmak istiyorum. Gülümseyen yüzlü insanlara selam vermek,sokakta oynayan çocuklarla şakalaşmak istiyorum. Satın alabildiklerimle beslenmek,edinebildiğim kaynaklardan da doğru bilgilendirilmeyi istiyorum.

Söyleyin;çok şey mi istiyorum? Yoksa siz istemiyor musunuz? 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR