12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Mayıs 2019 13:13
12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri’nin üyelerini kaynaştırma amacıyla bir dizi iftar yemeği düzenleyen Isparta Hayvancılık Kooperatifleri Birliği HAYKOOP yaklaşık 12 bin üreticiyi bir araya getirdi.

Birlik Başkanı Abdülkadir Kurucu, Yukarıkaşıkara, Kumdanlı , Sücüllü, Kozluçay, Hüyüklü, Bahtiyar, Bağkonak, Yalvaç ve Şarkikaraağaçaraağaç Göksöğüt Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine üye 12 bin üretici ve emekçi, HAYKOOP öncülüğünde bir araya getirmek, birlik beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen iftarlara büyük katılım olduğunu belirtti.

HAYKOOP öncülüğünde 6 Mayıs 2019 günü Y.Kaşıkara’da başlayan iftar programı 7 Mayıs 2019 günü Kumdanlı’da, 8 Mayıs 2019 günü Sücüllü’de, 9 Mayıs 2019 günü Kozluçay’da, 10 Mayıs 2019 günü Hüyüklü’de, 11 Mayıs 2019 günü Bahtiyar, 12 Mayıs 2019 günü Bağkonak’ta, 13 Mayıs 2019 günü Yalvaç merkezde ve 14 Mayıs 2019 günü Ş.Karaağaç-Göksöğüt ‘te yoğun katılımla gerçekleşti.

Hedefledikleri birlik beraberlik ve kaynaşma yolunda çok önemli adım attıklarını ifade eden HAYKOOP Birlik Başkanı Kurucu “Isparta Hayvancılık Kooperatifleri Birliği olarak içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının getireceği bereket ile üreten, emek veren çiftçi kardeşlerimizle bir araya gelip birlik ve beraberliğimizi artırmak, kaynaşmayı sağlamak adına iftar yemekleri düzenlemeyi kararlaştırmıştık. İftarlarımızın ilkini 6 Mayıs akşamı Y.Kaşıkara köyümüzde gerçekleştirdik. Ramazan ayının getireceği huzur ve bereketi birlikte yaşamak, bu mutluluğu bölüşmek adına gerçekleştirdiğimiz iftar programı davetlerimize üretici arkadaşlarımızın hemen hemen tamamı icabet ettiğini ve hedefimize ulaştığımızı ifade etmek istiyorum. Isparta HAYKOOP olarak birlik beraberliğimizi pekiştirmek, kazançlarımızı arttırmak için çalışmalarımız sürecektir” dedi.
Kurucu, ayrıca 27 Mayıs 2019 günü İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Bankası personeli ile ilçemizde faaliyet gösteren veteriner hekimler için de bir iftar programı düzenleneceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.