12 İlçe 12 Ay Turizm

12 İlçe 12 Ay Turizm

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ocak 2019 15:54
12 İlçe 12 Ay Turizm

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, 4 büyük proje ile turizm vizyonunu açıkladı. Başdeğirmen, bütünşehir turizm projesi ile 12 ilçe, 12 ay canlılık planlıyor, Tren Garı’nın atıl alanları Gül Parkı olacak, şehir merkezindeki tarihi sokaklar canlandırılacak, Isparta’ya çok büyük kent park/millet bahçesi yapılacak.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, trafik ve ulaşım projesinden sonra turizm vizyonunu da açıkladı. Ak Parti il Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım töreni ve istişare toplantısında konuşan Başdeğirmen, turizm konusunda 4 büyük proje sundu. Projelerin tanıtımı video gösterisi ile yapıldı.

Başdeğirmen’in turizm projeleri ‘4 büyük proje’ sloganı ile sunuldu. ’12 ilçe, 12 ay canlılık’ iddialı projelerin büyükşehir vizyonu ile uygulanacağına dikkat çekildi. İşte projeler:

ISPARTA BÜTÜNŞEHİR TURİZM PROJESİ
Isparta turizmi bütün şehir olarak ele alınacak. 12 ilçe bütün Isparta sloganıyla şehrimizin tüm ilçelerindeki turizm potansiyelleri ortaya çıkarılacak. 12 ay yaşayan canlı bir turizm destinasyonu oluşturulacak.

GÜL PARK TURİZM MERKEZİ
Tren garı şehrin dışına taşınacak ve mevcut alan kent merkezinin en önemli rekreasyon alanına dönüştürülecek. Mevcut tren garı, şehir içi banliyö hattı kent merkezi durağı olarak planlanacaktır. Aynı zamanda banliyö hattıyla Isparta turizmi harekete geçirilecek, gül ve lavanta bölgesi olan Gönen, Keçiborlu’ya, turizm bölgesi olan Eğirdir’e de bağlantı sağlanacaktır.

KAYMAKKAPI MEYDANI TARİHİ TURİZM BÖLGESİ
Kent merkezi içerisindeki tarihi tüm yapılan öne çıkarılacak ve kaymakkapı meydanı Isparta’nın tarihi turizm bölgesine dönüştürülecektir. Damgacı sokak gibi kent merkezimizdeki kimlikli evlerimiz ve sokaklarımız yeniden ele alınacak ve devlet kaynakları sağlanarak gerek sokak sağlıklaştırması, gerek restorasyon projeleriyle ayağa kaldırılacak Ankara Hamamönü bölgesi modelinde kentimizin turizm merkezine dönüştürülecektir.

KENT PARKI/MİLLET BAHÇESİ
Bölgemize ait en büyük tema parkını barındıran millet bahçesi yapılacaktır. Endemik tıbbı aromatik bitkilerin bulunduğu şifa bahçeleriyle Isparta tıbbı aromatik bitkilerin merkezi olarak anılacaktır. Mini Isparta projesiyle tüm şehir planının minyatürü yapılacak. 12 ilçemize ait 12 yöresel binalarda hem ilçelerimize ait yöresel yemeklerin tadına bakılabilecek hem de ilçelerimize ait yöresel tüm ürünler bu evlerde satışa sunulabilecektir. Alan içerisinde kültür merkezi inşa edilecek. Nikah salonu yapılacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.