180 Güvenlik Görevlisi Anılacak

180 Güvenlik Görevlisi Anılacak

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Eylül 2019 13:32
180 Güvenlik Görevlisi Anılacak

İşkur ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Milli Eğitim bünyesindeki okullarda 9 ay süreyle görev yapmak üzere 180 Güvenlik Görevlisi alınacak.

İŞKUR İl Müdürlüğünden yapılan duyuruda Milli Eğitim’e ayrılan 180 kişilik Güvenlik Görevlisi kontenjana başvuru süresi 16 Eylül itibariyle başladı. Başvurular 20 Eylül’e kadar devam edecek. Kuralar ise 25 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
BAŞVURULAR BAŞLADI
İşkur İl Müdürlüğü tarafından yapılan açılamada; “İl Müdürlüğümüz ve Isparta Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Toplum Yararına Program kapsamında, 9 ay süreli, 0l Ekim 20|9 - 30 Haziran 2020 tarihleri arasında belirlenen yerlerde çalıştırılmak üzere öze| güvenlik görevlisi alınacaktır.
Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne l6 Eylül 2019 - 20 Eylül 20l9 tarihleri arasında bizzat gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.
TOPLUM YARARINA
PROGRAM KATILIM ŞARTLARI
Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. Bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP'ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır) Kuruma kayıtlı olduğu
halde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP'ye katılamazlar.
l8 yaşını tamamlamış olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
b-Emekli ve malul aylığı almamak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin SGK
sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP'ye katılabilir.
c-Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP'den
yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP'ye katılamaz,
d-Özel Güvenlik Kimlik Kartı (tarih kısmı geçerlilik süresinin güncel olması gerekmektedir. Geçerlilik süresi dolmuş olan kimliğin hiçbir hükmü olmayıp geçersizdir.
e-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP'ye katılamaz, Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.
f-Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP'lere; ADNKS'de aynı adreste ikamet
eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanuırr. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP'ye katılır.”
İŞTE GÜVENLİK GÖREVLİSİ
ALINACAK YERLER VE SAYILARI
Isparta Merkez: 101
Aksu: 1
Atabey: 7
Eğirdir: 12
Gelendost: 6
Gönen: 6
Keçiborlu: 5
Senirkent: 7
Sütçüler: 6
Ş. Karaağaç: 12
Uluborlu: 5
Yalvaç: 11
Y. Bademli: 1
Toplam: 180

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.