19. Psidia Konserine Deniz Seki, Kıraç ve Turgay Başyayla Geliyor

Yalvaç Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda dopdolu bir festival programı düzenliyor.19. Psidia Konserine Deniz Seki, Kıraç ve Turgay Başyayla geliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Haziran 2022 12:35
19. Psidia Konserine Deniz Seki, Kıraç ve Turgay Başyayla Geliyor

Yalvaç Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda dopdolu bir festival programı düzenliyor.19. Psidia Konserine Deniz Seki, Kıraç ve Turgay Başyayla geliyor.

Festivalin adına yakışır bir şekilde Kültür, Sanat ve Turizm alanlarında düzenlenecek. Etkinliklerle ilçeyi hem ulusal hem de uluslararası alanda tanıtmayı amaçlıyor.

FESTİVALLE İLGİLİ ŞU AÇIKLAMA YAPILDI

- Her yıl olduğu gibi bu yıl da festival program listemizin en başına çocuklarımızı aldık. Çocuklarımız kurulacak olan şişme oyun gruplarında doyasıya eğlenecekleri gibi 3 gün boyunca devam edecek olan çocuk yarışmalarıyla hem eğlenip hem de öğrenecekler.

- Yine bu yıl Uluslararası keçe ve resim çalıştayımızın 4. sünü düzenleyeceğiz. Dünyanın dört bir yanından gelecek olan keçe ve resim sanatçıları sanatlarını Yalvaç’a uyarlayarak eserlerini üretecekler.  

- Yalvaç’ımızın önemli merkezlerinden Ören yerimiz Psidia Antiokheia Antik Kentinin tanıtılması ve Yalvaç tarihinin tanıtımını amaçlayan geleneksel Yalvaç evleri ile ilgili ücretsiz geziler ve konferanslar düzenlenecek. 

- Festivalimizin en önemli etkinliklerinden bir olan Sünnet Şölenimiz bu yıl da çok yoğun bir katılımla gerçekleşecek. Yüzden fazla çocuğumuzun ücretsiz olarak sünnetleri yapılacak, mevlidleri ve sünnet eğlenceleri gerçekleştirilecek. 

- Yalvaç, kendine özgü yemekleri ile zengin yemek kültürüne sahip ender ilçelerdendir. Bu yılda Yöresel Yalvaç Yemekleri Yarışması Keşkek, Su böreği ve Kesmik Baklavası olmak üzere üç kategoride gerçekleşecek.

- Festivalimizin açılış programında ise Yalvaç Belediyesi Karate Okulu Karate Gösterileri, Halk Oyunları, Kuş gösterileri düzenlenecek.

- Bu yıl ilkini gerçekleştirecek olduğumuz bisiklet şenliği ve Okçuluk gösterileri ise festivalimize ayrı bir renk katacak. 

- Ve son olarak Turgay Başyayla, Deniz Seki ve Kıraç’ın katılımlarıyla konserler düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.