28 Şubat İnsanlık Suçudur

28 Şubat İnsanlık Suçudur

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Şubat 2019 18:38
28 Şubat İnsanlık Suçudur

Ak Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından 28 Şubat ‘Post Modern Darbe’nin yıl dönümünde, 22 yıl önce yapılanlar bir kez daha kınandı. Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Birim Başkanı Talha Güler; “Demokrasiye yönelik tüm müdahaleler insanlık suçudur” dedi.

Ak Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından 81 ilde olduğu gibi Isparta’da da 28 Şubat 1997 yılında gerçekleştirilen 'Post Modern Darbe'nin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı. Dün saat 12.00’de Belediye İşhanı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında; İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yüceer, Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak, Belediye Başkanı Adayı Şükrü Başdeğirmen, Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse, Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Ünlü ve çok sayıda partili katıldı.

“ÜLKE POST MODERN DARBE İLE KARANLIK
BİR SÜRECİN İÇERİSİNE İTİLMİŞTİR”
Basın açıklaması, parti teşkilatı adına Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Birim Başkanı Talha Güler tarafından yapıldı. Bundan tam 22 yıl önce 28 Şubat 1997’de gerçekleştirilen ‘Post Modern Darbe’ye bir kez daha tepki gösterilen açıklamada Güler; “Türkiye Cumhuriyeti, 28 Şubat 1997 tarihinde ‘Demokrasiye Balans Ayarı’ bahanesiyle karanlık bir sürecin içerisine itilmiştir. ‘Post Modern Darbe’nin yıl dönümünde demokrasiye yönelik tüm müdahalelerin bir insanlık suçu olduğunu haykırmak için bugün bir aradayız.

“İRTİCA KILIFIYLA VATANDAŞLARIN DÜŞÜNCE
VE İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ GASP EDİLMİŞTİR”
Yıllar önce bugün, demokrasiyi bir türlü hazmedemeyen vesayet odakları, yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak, millet iradesiyle seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır. Tanklardan aldıkları güçle devirlerinin 1000 yıl süreceği rüyasını görenler, birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye teşebbüs etmiş; ancak bu devletin gerçek sahibi olan milletimizin iradesine vurulmaya çalışılan pranga Allah’ın izniyle 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir.
İrtica kılıfıyla vatandaşların düşünce ve inanç özgürlüğünü zapturapt altına almaya yönelik gerçekleştirilen post modern darbe sonrası; siyasi, idari, hukuki, ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan dönüşümler onarılması güç değişimlere neden olmuştur.

“YAŞATILAN ACILARDAN DOLAYI
UGÜN GÖZYAŞLARI HALA SİLİNMEDİ”
Darbeciler 28 Şubat’ta meşru bir iktidara karşı tıpkı 12 Eylül’de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundular. Bürokraside yer alan üst düzey yöneticilere haksız ve hukuksuz operasyonlar yapılarak sindirme politikası izlediler. Siyaseti bir araç olarak kullanarak toplumsal düzeni, özgürlükler ve demokrasi üzerine değil korku ve dayatmalar üzerine kurdular. Ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleriyle insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. Demokrasi faciası yaşanan Türkiye’de dini inançları gerekçesiyle eğitim ve çalışma hakları başta olmak üzere sosyal ve ekonomik haklarından yoksun bırakılan bir nesil toplumsal hayatın dışına çıkartıldı. İnançlarının yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınlarımız bu nedenle bedel ödedi, çok acılar çekti. Bugün gözyaşları dindi yaralar kapandı ancak izleri asla silinmedi.

“DARBENİN ETKİSİNDEN AK PARTİNİN
KARARLI TAVRI İLE UZAKLAŞILMIŞTIR”
O gün hakları zorla elinden alınanlar, siyaset yapması engellenenler, başörtüsü nedeniyle eğitim hakkından edilenler bugün TBMM’de milletimize hakkıyla hizmet etmektedir. Siyaset sahnesinden silinmesi için okuduğu şiir gerekçe gösterilerek ‘muhtar’ olmasına dahi tahammül edilemeyen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugün milli iradeden aldığı güç ve inançla, vesayetçilerden, zulmedenlerden ve darbecilerden hukuk yoluyla hesap sormaktadır.
Aziz milletimiz 15 Temmuz alçak darbe girişiminde demokrasi destanı yazarak Anadolu topraklarında darbeler tarihine nokta koymuştur. Ak Parti iktidarıyla birlikte kırılan vesayet sistemi sonucunda böyle meş’um günlerin yaşanmaması için millet olarak hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Darbeci zihniyeti tarihin karanlık sayfalarına gömen hükümetimiz ve milletimiz sayesinde artık hiç kimse devletin gücünü kullanarak milli iradeye kast etmeyi aklının ucundan bile geçiremez. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete karşı Ak Parti olarak kararlı tavrımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz.

“O DÖNEMİ UNUTMADIK,
UNUTTURMAYACAĞIZ”
Ak Parti Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları olarak bizler üzerimize düşen görevin farkındayız. 28 Şubat’ta ikna olmadık! O dönem yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. 28 Şubat’taki mağduriyetlerin, çektirilen acıların, yaşatılan ayrılıkların acısı yüreklerde sonsuza dek kalacak. Demokrasinin kazanımlarını hepimiz sonuna kadar koruyacağız. Kinle ya da nefretle değil adaletle hareket edeceğiz. Devletimizi, bayrağımızı, istiklalimizi ve demokrasimizi koruyacağız.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN EMİN
ADIMLARLA İLERLİYORUZ”
28 Şubat müdahalesinden 22 yıl sonra güçlü demokrasisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye var artık. Güçlü Türkiye’nin güçlü yarınlarına milletimizle birlikte yürüyoruz. Kurulduğumuz ilk günden itibaren bizlere güvenip teveccühüne layık gören aziz milletimize saygılarımızı sunuyoruz. Halkın yanında yer alarak demokrasiye ve özgür iradeye sahip çıkan siz basın mensuplarımıza da katkılarınız için teşekkür ederiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.