3 Doktor İstifa Edip Özel Sektöre Geçti

Sağlıkta, 'Tam Gün Yasası' olarak bilinen üniversite ve sağlık personelinin hastanelerde tam gün çalışmasını öngören yasa nedeniyle istifalar sürüyor...

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Kasım 2010 17:19
3 Doktor İstifa Edip Özel Sektöre Geçti

Sağlıkta, 'Tam Gün Yasası' olarak bilinen üniversite ve sağlık personelinin hastanelerde tam gün çalışmasını öngören yasa nedeniyle istifalar sürüyor.

Isparta Devlet Hastanesi'nde son bir ay içerisinde 3 genel cerrah görevinden ayrıldı. Operatör Doktor Cem Aykent, Tekirdağ giderken, Operatör Doktor Ercan Kesici ile özel bir hastaneye geçti. Emekliye ayrılan Operatör Doktor Mehmet Kürşat Bozkurt da özel sektörde çalışacak.

Öte yandan Isparta'da son iki yıl içerisinde Isparta Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama Hastaneleri başta olmak üzere kamuya ait kurumlardan 20'ye yakın hekim, Tam Gün Yasası'nı gerekçe göstererek istifa etti.

Üniversiteden Prof. Dr. Hakan Kaya, Doç. Dr. Hasan Çetin, Doç. Dr. Sedat Soyupek, Doç. Dr. Celal Çerçi, Prof. Dr. Hakkı Perk gibi bazı hekimler de daha önce istifalarını vermişti. Bunlara son bir ay içerisinde kamudan istifa eden üç doktor daha eklendi.


HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.