4 Partinin İl Başkanı İttifak İçin Bir Araya Geldi

Isparta'daki 4 Siyasi Partinin İl Başkanı 12 Haziran Genel Seçimleri İçin İttifak Çalışması Başlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Mart 2011 17:17
4 Partinin İl Başkanı İttifak İçin Bir Araya Geldi

Isparta'daki 4 siyasi partinin il başkanı 12 Haziran genel seçimleri için ittifak çalışması başlattı. Demokrat Parti (DP), Saadet Partisi (SP), Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Türkiye Partisi (TP) il başkanları ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, açıklamalarda yaptı.

Dp İl Başkanı Hüseyin Dede, Isparta'da 4 parti olarak ittifak hazırlığı içinde olduklarını duyurdu. Bu ittifakın genel merkezlere iletileceğini ifade eden Dede, ittifak gerekçesi olarak da alternatif iktidarların ortaya çıkmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Merkez sağ seçmeninin Meclis'teki diğer partilere teveccüh göstermediğini kerhen de olsa AK Parti'ye oy verdiğini belirten Dede, "Bizler milletimize alternatif bir oluşum sunarak merkez sağı yeniden iktidar yapma yolunda ilk adımı Isparta'dan atıyoruz. İl başkanları olarak bizler genel merkezlerimize ve diğer illerdeki teşkilatlarımıza bu basın toplantısıyla mesaj veriyoruz. İttifak için biraz daha gayret gösterelim ve bu ittifakı sağlayalım. Çünkü memleketimizin ve milletimizin merkez sağdaki bu ittifaka ihtiyacı vardır." diye konuştu.

Bu ittifak çıkışının Türkiye'de ilk olduğunu söyleyen SP İl Başkanı Cevat Gençay da "Tabanın sesini Anakara'ya iletiyoruz." dedi. TP İl Başkanı Abdurrahman Akyüz de il başkanları olarak taş temeli attıklarını çatısını oluşturmanın ise genel merkezlerin görevi olduğunu dile getirdi.

İttifak çalışmasıyla ilgili olarak genel merkezlerine de bilgi verdiklerini söyleyen BBP İl Başkanı Özcan Battal da her zaman birlikten yana olduklarını belirterek, ülkeyi karşılıksız sevdiklerini aktardı.

Battal, şunları söyledi: "Vatandaşlarımızın bu yönde talepleri var ve biz bu talepleri il başkanları olarak algıladık. Genel merkezlerimizde bu konuları görüşüyor. Biz tabanda oluşturduk. Bunun mesajını veriyoruz."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum