43 dükkan mı 450 milyon TL mi doğru?

AK Parti İl Başkanı Uğur Gökgöz, düzenlediği basın toplantısında belediyeye yüklendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Ekim 2010 11:15
43 dükkan mı 450 milyon TL mi doğru?

Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi’nin (ITKM) yapımıyla ilgili merak ettiği soruları dile getiren Gökgöz, şunları söyledi:

“ITKM’de 3. Zeyilname imzalandı. Buranın biran önce bitirilmesi için Belediye Meclisinde konuyu gündeme getirdik. Benim yetkililere sorularım olacak: Madem ITKM’de 3. Zeyilname yapıyorlardı da 1,5 yıl neden beklendi? Bunun imzalanması 1,5 yıl mı sürdü? Yoksa pazarlık yapanlar yeni mi geldi? Ya da İmar Müdürü mü yeni geldi? 29 Mart Yerel Seçimlerden önce ITKM’nin geçmiş belediye döneminde 450 milyon TL kaybettiği afişlerle bildirildi.

Burada afiş mi doğru yoksa 43 dükkân mı doğru? 450 milyon TL doğruysa bu para 43 dükkâna mı tekabül ediyor? Hangisi doğru? Bunların cevabını bekliyorum.

Öte yandan ITKM etrafında bulunan Cumhuriyet Caddesi, 113. Cadde, Eski Hal üzerinde bulunan esnaf şu anda perişan halde. 1,5 yıl geciken ITKM’nin yapımı 1 yıl daha sürecek denildi. Esnaf buna dayanabilir mi bilmiyoruz. Ayrıca 1,5 yıl geciken projede yüzde 53’ü belediyede olan yerden neler kaybedildi?

Diğer taraftan CHP Milletvekili Sayın Mevlüt Coşkuner ve İl Başkanı Sayın Yusuf Erdoğan’ın ITKM’yle ilgili düşüncelerini bekliyorum. Yani galiz bir muhalefet yapan CHP bu konuda ne düşünüyor? ITKM Isparta’nın malı. O yüzden burada kim haksızsa o götürülüp adli mercilere sunulsun, dava açılsın. Bu zaten hukuka sirayet edecek bir konuydu. Normalde ITKM’nin 28 Şubat 2009’da yapımı tamamlanması gerekiyordu. Bunu Zeyilname ile uzattılar.

Bu arada trafoların inşaata engel olmadığını da bütün Isparta biliyor. 25 metre dışarıda olan trafolar nasıl engel olur? Göz var nizam var. Bir de o günlerde engel olmuyordu da bu safhaya gelince mi engel oldu? Doğruyu bulmak lazım. Trafolar, inşaat süresinin uzatılmasına engel teşkil etsin, protokol yerine getirilmiş gibi gösterilsin diye ortaya atıldı. Yani meclis almış olduğu kararla müteahhidin eline koz vermiş oldu. Yani 25 dükkân nasıl oldu da bir anda 43 dükkâna çıktı? Biz dedikoduyla, duyumla hareket etmediğimiz için 3. Zeyilname’yi inceledikten sonra konuşacağız. Artık hukukun üstünlüğü konusunda şüphemiz kalmadı.”

yorum..jpg

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.